۴ هزار دانش‌آموز برای ورود به مدارس نمونه‌دولتی چهارمحال و بختیاری رقابت کردند

شهرکرد- ایرنا- معاون متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: با برگزاری آزمون ورود به مدارس نمونه دولتی دوره متوسط دوم، چهار هزار دانش‌آموز دختر و پسر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

فیروز عسگری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۹۷۲ دانش‎آموز پذیرش می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۱ مدرسه نمونه دولتی در استان، تصریح کرد: دانش‌آموزان پذیرفته شده در ۳۰ کلاس رشته سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.

عسگری تصریح کرد: نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی استان در نیمه مرداد ماه علام می‌شود.

معاون متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به آمادگی آموزش و پرورش استان برای آغاز سال تحصیلی جدید، افزود: متناسب با هر تصمیم که ستاد کرونا بگیرد، این نهاد آمادگی دارد که کلاس‌های درس را چه به صورت حضوری و یا در بستر شبکه شاد فعال کند.

عسگری با اشاره به فعال شدن پروژه مهر سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ از نظارت مستمر بر ستادهای شهرستان خبر داد و گفت: تلاش می‌شود در قالب پروژه مهر با ارائه راهکارهای کاربردی چالش‌های موجود را به فرصت تبدیل کرد.

در سال تحصیلی جاری ۲۰۷ هزار و ۱۱۷ دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰  مدرسه با حضور بیش از ۱۴ هزار نیروی فرهنگی در چهارمحال و بختیاری تحصیل علم کردند.

با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس از نیمه‌های اسفند، بیش از ۵۰ درصد دانش‌آموزان این استان به شبکه شاد متصل شدند و برای سایر دانش‌آموزان درسنامه و سی‌دی های آموزشی ارسال شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =