پنج کلاهبردار ۲۰۰میلیارد ریالی درهرمزگان دستگیر شدند

بندرعباس- ایرنا- فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: پنج متهم با ۲۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری با هوشیاری و تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند.

سردار  غلامرضا جعفری روز شنبه با اعلام این خبر افزود: باتوجه به دریافت گزارشی مبنی بر کلاهبرداری کلان و فروش مال غیر تعدادی از واحدهای یکی از مجتمع‌های تجاری شهر بندر عباس توسط هیات مدیره، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی بیان داشت: در این خصوص ضمن بررسی و کارشناسی های انجام شده از اسناد مربوط به مجتمع و دفتر محاسبات فنی و استعلامات از ارگان‌های مربوطه تخلفات صورت گرفته توسط برخی متهمان احراز شد.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهارداشت: مشخص شد متهمان با حذف مقدار تقریبی چهارهزار مترمربع از فضاهای فرهنگی، شهربازی ، تاسیساتی، راه پله و پارکینگ‌ها در طبقات مجتمع که در پروانه ساختمانی و اسناد شهرداری تعریف شده، اقدام به ساخت و واگذاری و فروش واحدها و راهروی تجاری، رستوران، کافی شاپ، سینما و سالن انتظار سینما کرده‌اند که این برخلاف کمیسیون ماده پنج و پروانه ساختمانی و مغایر با اصول فنی و شهرسازی بوده است.
سردار جعفری اذعان داشت: در ادامه رسیدگی به پرونده، لیست تمامی افراد غرفه دار در مجتمع یادشده اخذ و مشخص شد تمام فضاهای تجاری ایجاد شده که از تبدیل فضاهای مشاعی با کاربری خاص ساخته شده اند به فروش رفته و تا به حال نیز هیچ سندی در اختیار آن‌ها قرار نگرفته است.
این مقام انتظامی بیان داشت: با اثبات و احراز جعل، فروش مال غیر و کلاهبرداری های صورت گرفته پنج نفر از اعضای هیات مدیره که در زمینه کلاهبرداری مشارکت داشتند با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.
وی گفت: متهمان در مواجهه با ادله های مستدل و محرز پلیس به بزه انتسابی مبنی بر کلاهبرداری ۲۰۰ میلیارد ریالی اقرار کردند که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی اظهارداشت: پلیس با ‌بکارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت شهروندان تلاش می‌کند و لازم است شهروندان نیز ضمن رعایت نکات ایمنی و امنیتی در پیشگیری از جرایم، هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =