۲۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۴
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83851071
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۶۰ درصد مردم اراک از ماسک استفاده می‌کنند

اراک - ایرنا - فرماندار اراک گفت: بیش از ۶۰ درصد مردم اراک اکنون از ماسک استفاده می‌کنند که این میزان برای دستیابی به موفقیت در امر مقابله و مهار کرونا باید به بیش از ۸۰ درصد برسد.

«حسین بختیاری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد در کنار رعایت فاصله اجتماعی و شستن مستمر دست‌ها، ماسک زدن یک عامل مهم برای جلوگیری از این ویروس منحوس است.

وی بیان کرد: زدن ماسک در مقابل گرفتار شدن به این بیماری کار سختی نیست، ماسک به اندازه کافی در داروخانه‌ها و مراکز عرضه ماسک وجود دارد و مردم خود نیز می‌توانند به راحتی ماسک را در منازل خود تهیه کنند.

فرماندار اراک ادامه داد: کرونا همه قشرهای مختلف مردم از نوزاد تا سالمند را گرفتار کرده و این ویروس به هیچ کسی رحم نمی‌کند و شهروندان باید از زمانی‌که از منازل خود خارج می‌شوند و تا زمانی‌که دوباره به منزل باز می‌گردند، از ماسک استفاده کنند.

بختیاری اظهار داشت: بیشترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در عروسی‌ها و آیین های سوگواری متوفیان گزارش شده و انتظار است مردم خطر این ویروس را جدی بگیرند و به هیچ عنوان در آیین‌های عزا، عروسی و میهمانی‌ها شرکت نکنند.

وی تصریح کرد: حضور در پارک‌ها و مراکز عمومی شلوغ نیز از دیگر نگرانی‌ها است و انتظار است مردم برای ضرورت از منازل خارج شوند و در این هنگام نیز تمام نکات لازم بهداشتی را رعایت کنند.

فرماندار اراک اضافه کرد: شمار زیادی از پزشکان و کادر درمان استان مرکزی و شهرستان اراک درگیر این بیماری شده‌اند و این موضوع نگران کننده است و خستگی امان بسیاری از پزشکان، پرستاران و کادر درمان را گرفته است.

بختیاری عنوان کرد: در سه روز گذشته ۲ پزشک حاذق اراکی به دلیل مبتلا شدن به این ویروس آسمانی شدند و دکتر نادری یکی از نخبگان کشور در زمینه جراحی پیوند کلیه بود که در کارنامه کاری خود بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ عمل جراحی پیوند را ثبت کرده بود.

وی گفت: بحث نظارت بر واحدهای صنفی، صنایع کوچک و ادارات و نهادهای مختلف از ۲ هفته گذشته در قالب ۱۴ گروه متشکل از بازرسی، اصناف، فرمانداری، اداره صمت و پلیس اماکن آغاز شده و با جدیت در حال انجام است.

فرماندار اراک افزود: در هفته نخست اجرای برنامه الزامی شدن شیوه نامه‌های بهداشتی به این واحدها تذکر داده شده و پس از آن هر واحد و دستگاهی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم توجه باشد، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

بختیاری تاکید کرد: همه رسانه‌ها و مطبوعات باید بیش از پیش در راستای آگاه رسانی به جامعه و مردم در خصوص خطرات ویروس کرونا پای کار آیند و همه بدانند که خطر جدی است و کوچکترین سهل‌انگاری می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

طبق اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر در ایران فوت کرده اند و  از ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ مبتلا ۲۱۵ هزار و ۱۵ نفر بهبود یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =