۲۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 83851047
۰ نفر

برچسب‌ها

مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته‌ای که گذشت

سمنان- ایرنا- پایین‌تربودن تورم استان از میانگین کشور طی دوسال، اعتبار ۵۸۸ میلیارد تومانی استان برای امسال، کشف سه فقره احتکار خودرو، قرمزشدن وضعیت کرونایی مهدیشهرو گرمسار، و محرومیت پنج هزار دانش‌آموز از آموزش‌های مجازی، مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته گذشته بود.

استان سمنان در هفته گذشته (از چهاردهم تا بیستم تیر ۹۹) شاهد رخدادها و اخبار مختلفی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، و علمی، بود که برخی از این اخبار و رویدادها در این گزارش مرور می‌شود.

اقتصادی

حبیب‌الله خجسته پور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: نرخ تورم با ‌عملکرد تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید از پایان تابستان ۹۷ تا ابتدای تابستان امسال در این استان همواره از میانگین تورم کشوری پایین‌تر بود.

علی تشنه دل سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان روز شنبه در نشست شورای هم خانواده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گفت: ۳۵ واحد تولیدی در سال ۹۸ و بهار ۹۹، با رفع موانع و مشکلات، به چرخه فعالیت و تولید بازگشتند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: واحدهای تولیدی تخم‌ مرغ این استان موظفند ۲۵ درصد تولید را در بازار استان سمنان توزیع و عرضه کنند.

خجسته پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قیمت تصویب شده تخم مرغ در استان سمنان به ازای هر کیلوگرم ۱۱۰ هزار ریال است و واحدهای تولیدی در ابتدا باید نیاز این استان را تامین کنند.

علی اکبر عرب عامری مدیرکل شرکت پخش فروآرده‌های نفتی استان سمنان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: میزان عرضه گاز سی ان جی بهار ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان هفت درصد کاهش یافت.

خجسته‌پور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: نرخ تورم این استان در خرداد امسال بر اساس آمار و تحلیل‌ها ۲۶ درصد و ۱.۸ درصد از میانگین نرخ تورم کشوری پایین‌تر است.

نادر مالکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان روز یکشنبه در نشست توزیع اعتبارات شهرستانی استان سمنان در سالن غدیر استانداری، گفت: سرجمع کل اعتبارات هزینه ای ، اختصاصی و عمرانی استان به میزان ۵٨٨ میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد افزایش یافت.

تشنه دل سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان روز یکشنبه به رسانه ها گفت: واحد فعال در حوزه صنعت باتری در استان به عنوان واحد برتر ملی صنایع کشور برگزیده و تجلیل شد.

سیدمحمد موسوی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: مشترکان صنعتی استان طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید از ۳ هزار و ۹۶۵ مشترک با افزایش ۳۱ درصدی به پنج هزار و ۲۰۵ مشترک رسید.

سیدیاسر حسن‌پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان روز  سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۹۵۹ مشترک فعال تلفن همراه در استان سمنان وجود دارد که نشان از روند مطلوب توسعه ارتباطات در این استان است.

احسان منصورکیایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تردد در محور مواصلاتی امام رضا (ع) در محدوده این استان بهار امسال ۳۲.۵ درصد کاهش یافت.

مهدی یحیایی معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان روز سه شنبه به رسانه ها گفت: سه مورد احتکار خودرو در این استان طی بازرسی‌ها کشف و برای آنها تشکیل پرونده شد.

حسن پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان روز سه شنبه با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: ۸۹ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی دسترسی پیدا کردند.

علی سعدالدین مدیرکل گمرک استان سمنان روز  چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: درآمد گمرک این استان در دولت های یازدهم و دوازدهم تاکنون نسبت به هفت سال قبل از آغاز فعالیت آن، ۳۹۲ درصد افزایش یافته است.

حسین شاهینی مدیر امور آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: سامانه‌های نوین آبیاری در ۳۴ هزار و ۵۴ هکتار اراضی کشاورزی استان در سال‌های اخیر به منظور مدیریت مصرف منابع آبی اجرا شد.

حسن پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: ۲ هزار و ۵۸۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری به منظور توسعه زیرساخت ارتباطات در استان اجرایی شد.

احداث طرح تولید زنجیره گوسفند داشتی پربازده ۲ هزار راسی در منطقه صوفی آباد شهرستان سرخه با ۵٠ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز شد.

 معاون ‌هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان عصر چهارشنبه در آیین کلنگ‌زنی این طرح در صوفی‌آباد شهرستان سرخه گفت: اجرای طرح های تولیدی پربازده در بخش های مختلف از جمله کشاورزی و دامپروری، نیاز امروز کشور برای تکمیل چرخه تولید است.

مهدی سلامتی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان روز پنجشنبه در جلسه بررسی اقدامات استانی در خصوص تفاهمنامه همکاری‌های استانی، منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در سالن کوثر استانداری گفت: توسعه پنج بازار صادراتی جدید از سیاست‌های اقتصادی استان سمنان است که بازار روسیه نیز یکی از هدفگذاری‌ها در این حوزه است.

اجتماعی

نوید دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان روز شنبه در نشست ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری در استانداری گفت: شرایط استان از نظر نتیجه مثبت آزمایش کرونا افزایش پیدا کرد و شهرستان مهدیشهر در وضعیت قرمز قرار گرفت.

استاندار سمنان روز شنبه در نشست ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری در استانداری سمنان گفت: استفاده شهروندان از ماسک در مکان‌های عمومی، به خاطر افزایش شیوع کرونا در استان، از فردا الزامی است.

علیرضا آشناگر افزود: وضعیت باثبات مقابله با کرونا در استان سمنان شکننده است.

سرهنگ اسداله ناکینی فرمانده انتظامی سمنان عصر شنبه به رسانه‌ها گفت: انهدام یک باند پنج نفره موجب کشف ۸۰ فقره انواع سرقت در این شهرستان شد .

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان از مرگ زن جوان ۲۸ ساله در برخورد با قطار در گرمسار و شناسایی یک جاعل افغان پس از ۱۲ سال در سمنان به رسانه ها خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه این مرکز، سرهنگ حسینعلی عرب فرمانده انتظامی گرمسار درباره حادثه قطار در این شهرستان اظهار داشت : ساعت ۲ و ۱۸ دقیقه بامداد روز گذشته خبری مبنی بر برخورد یک قطار مسافربری با عابر پیاده در حوالی منطقه کرند شهرستان گرمسار به سامانه پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.

علی اکبر بنی‌اسدی مدیر ارتباطات و روابط بین‌الملل شهرداری سمنان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: کتابخانه رنگین کمان شهرداری سمنان به عنوان ابتکار شهر دوستدار کودک این شهر در یونیسف معرفی شد.

سرهنگ عباس نادعلی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان روز دوشنبه به رسانه ها گفت: پنج کیلوگرم هروئین متعلق به یک تبعه افغان، جاسازشده در خودروی سواری پژو، در محور گرمسار- سمنان شناسایی شد.

سرهنگ حسین صادقی رییس پلیس فتا استان سمنان عصر دوشنبه به رسانه ها  گفت: برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی به وسیله کلاهبرداران در بهار ٩٩ نسبت به سال گذشته ٨٠ درصد کاهش داشت.

جواد نجاریانی معاون خدمات شهری شهرداری سمنان روز چهارشنبه به رسانه ها گفت: استانداردسازی ۶۰ درصد وسایل بازی بوستان‌های این شهر در گام اول به تایید سازمان ملی استاندارد رسید.

دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان روز پنجشنبه در کارگروه استانی مقابله با کرونا در سالن مدیریت بحران استانداری گفت: شهرستان‌های مهدیشهر و گرمسار در وضعیت قرمز، سمنان، آرادان و دامغان نارنجی و سرخه نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت.

آشناگر استاندار سمنان روز پنجشنبه در کارگروه استانی مقابله با کرونا استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، با بیان اینکه هر تجمعی به منزله محیط قرمز است، گفت: نماز جمعه با توجه به وضعیت قرمز در شهرهای گرمسار و مهدیشهر این هفته برگزار نمی‌شود و برگزاری تجمع‌هایی چون مراسم های عزا و عروسی در این ۲ شهرستان‌ و سایر شهرستان های استان لغو شده است.

علمی

امیرعبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان روز سه شنبه گفت: مجموع یوزپلنگ های شناسنامه دار محدوده پارک ملی توران استان سمنان به ١١ فرد رسید و تمام تلاش ها برای شکستن کد انقراض یوز و رسیدن به عدد ٥٠ فرد پیگیری می شود.

فرهنگی

سعید خجسته فر رییس انجمن سینمای جوانان استان سمنان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: این دفتر از سوی معاونت فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان ممتاز کشوری معرفی شد.

آشناگر استاندار سمنان روز سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان در سالن مدیریت بحران استانداری گفت: حدود پنج هزار دانش‌آموز در استان امکان اولیه برای فراگیری آموزش مجازی را ندارند و باید برای تامین امکانات این دانش‌آموزان تلاش شود.

حمیدرضا حسنی رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود روز چهارشنبه گفت: کاوش باستان‌شناسی در محوطه تاریخی تل خاکستر شاهرود با هدف تعیین عرصه و حریم آغاز شد.

سیاسی

 امامان جمعه استان سمنان گفتند: مردم باید دشمن شناس باشند و تسلیم ترفندهایی مانند خبرسازی و تبلیغات نشوند، مردم در برابر بدحجابی که از مصداق‌های تهاجم فرهنگی است و از سوی دشمن ترویج می‌شود، هشیار باشند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =