بیش از ۳۱۶ میلیارد ریال مطالبه بانکی در آذربایجان‌غربی وصول شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان‌غربی گفت: ۳۱۶ میلیارد و ۴۰۴ میلیون ریال که بخشی از مطالبه بانک‌ها در استان بوده توسط دوایر اجرایی این نهاد، وصول شده‌است.

امیر جوان‌کیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم در زمان مشابه سال گذشته ۵۳۹ میلیارد و ۸۳۱ میلیون ریال بود که کاهش ۴۱ درصدی مطالبه‌ها را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به تعداد شرکت‌های ثبت شده تجاری و تعاونی در آذربایجان‌غربی بیان کرد: ۵۶۳ شرکت طی امسال در استان ثبت شده که این رقم با رشد ۴۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان‌غربی در خصوص شرکت‌های منحل شده تجاری و تعاونی در آذربایجان‌غربی نیز اظهار کرد: طی سال جاری ۵۵ شرکت منحل شده در حالی که این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۲ شرکت بود.

جوان‌کیا ادامه داد: در این مدت ۲ هزار و ۲۸۹ پرونده بانکی از جمله چک بلامحل و برگشتی برای رسیدگی به این اداره کل ارجاع شده است.

وی اضافه کرد: این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته ۲ هزار و ۵۵۱ فقره بود که با این آمار کاهش ۱۰.۳ درصدی را طی این مدت نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: وصول مطالبات معوقه دفاع از حقوق بیت المال است که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک به صورت جدی پیگیری و انجام می‌شود.

۲۲۳ دفتر اسناد رسمی و ۱۶۶ دفتر ازدواج و ۷۱ دفتر طلاق در آذربایجان غربی فعالیت دارد و به واسطه احراز هویت دیجیتال و الکترونیکی شدن انواع خدمات، جلوی هرگونه سوء استفاده و دست کاری در اسناد گرفته شده و جعل و دخل و تصرف در اسناد نیز به صفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =