۱۰ درصد عروسی‌های اراک در مکان‌های غیر مجاز برگزار می‌شود

اراک - ایرنا - رئیس اتحادیه رستوران و تالارهای پذیرایی‌ اراک گفت: محدودیت برگزاری مراسم عروسی با ۵۰ درصد ظرفیت در تالارها باعث شده تا ۱۰ درصد عروسی‌ها در این شهرستان به صورت غیرمجاز در تالار باغ، سوله، پارکینگ و کارواش ها انجام شود.

محمدعلی ملک‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برخی از متقاضیان برگزاری مراسم عروسی محدودیت ظرفیت در تالار و رستوران‌ها را نمی‌پذیرند و به صورت زیرزمینی اقدام به دعوت شمار زیادی مهمان می‌کنند.

وی اظهار داشت: برگزاری جشن‌ها در مکان‌هایی که نظارت بر آنها اعمال نمی‌شود، احتمال ابتلا به ویروس کرونا را بالا برده و موجب می‌شود، فعالیت قانونی در  صنف با ضرر بیشتر همراه شود که  منجر به تعطیل و خسارت اقتتصادی به فعالان این بخش  می‌شود.

 رئیس اتحادیه رستوران و تالارهای پذیرایی‌ اراک گفت: تمامی تالار و رستوران‌های اراک پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عروسی و ترحیم را رعایت می‌کنند و ملزم به پذیرش ۵۰ درصد ظرفیت هستند.

ملک‌نژاد با بیان اینکه این مجموعه با بازرسان بهداشتی همکاری لازم را دارند تا از ابتلا مهمانان به بیماری در تالار و رستوران‌ها جلوگیری کنند، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تالار و رستوران‌ها باعث شده تا از ۸۵ رستوران فعال در این کلانشهر ۴۰ تالار و رستوران به خاطر بی‌رونقی تعطیل و دچار خسارت هنگفت شوند.

 رئیس اتحادیه رستوران و تالار پذیرایی‌های اراک گفت:با رعایت پذیرش مراسم با ۵۰ درصد ظرفیت می‌توان از خسارت به این واحدها جلوگیری کرد بنابراین مردم با این صنف همکاری کنند.

۵۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۱۷۳ اتحادیه صنفی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت دارند.

بیماری کووید ۱۹ از اسفندماه سال گذشته در استان مرکزی شایع شد و در پی آن مسئولان برخی از کسب وکارها را تعطیل کردند یا برای آنها محدودیت قائل شدند.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر تا ۲۰ تیر ۹۹ در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =