رقابت بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز کرمانی برای ورود به مدارس نمونه دولتی

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۱۱ هزار و ۳۵۴ دانش‌آموز پایه نهم این استان برای ورود به مدارس نمونه دولتی رشته‌های نظری و فنی و حرفه‌ای با هم به رقابت پرداختند.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز شنبه در حاشیه بازدید از حوزه آزمون ورودی به مدارس نمونه دولتی در شهر کرمان افزود: ۱۱ هزار و ۳۵۴  دانش آموز پایه نهم متوسطه اول در سراسر استان کرمان متقاضی شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی متوسطه دوم در رشته های نظری و هنرستان ها هستند.

وی ادامه داد: حدود ۲ هزار و ۴۰۰ دانش آموز از این تعداد پس از کسب نمره علمی لازم و با توجه به علاقه مندی اعلام شده به ۳۹ آموزشگاه نمونه دولتی دارای رشته های نظری و تعداد ۳۰۰ نفر نیز به ۲ هنرستان نمونه دولتی کرمان ورود پیدا می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: زمان ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه از ۱۷ خرداد ماه ۹۹ شروع و تا ۳۱ تیرماه سال جاری ادامه داشت.
اسکندری نسب بیان داشت: با توجه به حجم ابلاغی استان کرمان و میزان سهمیه دانش آموزان در هر شهرستان و منطقه، دانش آموزانی که در آزمون ورودی بتوانند بالاترین نمره را کسب کنند، جواز تحصیل در این مدارس را پیدا می کند.
نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تا نیمه مردادماه سال جاری اعلام خواهد شد.

۶۵۲ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در هفت هزار و ۷۷۰ مدرسه استان کرمان در قالب ۳۰ هزار و ۶۵۰ کلاس درس با حضور ۴۲ هزار فرهنگی سال تحصیلی جاری را به پایان رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =