مدیرکل بهزیستی یزد: ۸۰ نوع خدمت به جامعه هدف در استان ارایه می‌شود

یزد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی یزد گفت: این نهاد می‌تواند ، ۸۰ نوع خدمت به معلولان و افراد زیرپوشش در شهرها و روستاهای استان ارایه کند.

به گزارش روزشنبه روابط عمومی بهزیستی بافق ، «علیمحمد عطابخش»  در حاشیه بازدید از واحدهای همسو (مجمع خیران، مراکز توانبخشی، اورژانس اجتماعی،شبه خانواده، یک واحدآموزشی و ترک اعتیاد) افزود: توانبخشی ، اجتماعی، پیشگیری از معلولیت‌ها ، توجه به معیشت، مسکن، اشتغال، مناسب سازی معابر عمومی برای معلولان، و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با بهره‌گیری از مشاوران با تجربه از جمله اقدامات این نهاد برای زندگی بهتر افراد توانخواه است.

وی خاطرنشان کرد: در استان یزد بیش از ۱۱ هزار توانخواه از خدمات سازمان بهزیستی که از سوی واحدهای مربوطه در ۱۰ شهرستان ارایه می شود، استفاده می کنند.

مدیرکل بهزیستی یزد با بیان اینکه مرحله دوم ساخت اورژانس اجتماعی از سال ۱۳۹۲ بلاتکلیف مانده بود، افزود:  این ساختمان با تخصیص  ۵۸۰ میلیون تومان اعتبار در حال تکمیل است.

به گفته وی این مبلغ از محل اعتبار سازمان بهزیستی و با مشارکت ۵۰ درصد کمک های فرمانداری بافق ، ساختمان یادشده در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

عطابخش در مورد مناسب‌سازی معابر در شهر بافق افزود: تا ۲سال آینده در این شهر هیچ گونه مانعی بر سر راه معلولان و سالمندان نمی‌ماند و آنها می‌توانند از امکانات عمومی و خدمات شهری به بهترین راه ممکن بهره‌مند ‌شوند.

این مسوول با ابراز خرسندی از تشکیل شورای مشارکت‌های مردمی به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و استاندار و همجنین امامان جمعه و فرمانداران در شهرستان‌ها با دبیری بهزیستی،بیان کرد: با تلاش این شورا ،بسیاری از مشکلات مددجویان و توانخواهان در تمامی حوزه‌ها رفع می‌شود.

بررسی مسائل و مشکلات مربوط، تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، حل و فصل مشکلات کارکنان و پیگیری اشتغال و درمان مددجویان و توانخواهان از جمله برنامه‌های سفر یک روزه مدیرکل بهزیستی استان یزد به بافق بود.

۹۰۰ معلول و توانخواه زیرپوشش بهزیستی بافق قرار دارند که بیشترین آنها معلولان ذهنی هستند، و مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

همچنین مدیرکل بهزیستی استان یزد از اجرای ۸۸ برنامه آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در هفته بهزیستی خبرداد و گفت: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بیشتر این برنامه‌ها به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.

محمدعلی عطابخش امروز( شنبه )در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  ۲۲ مسکن مددجویان زیرپوشش این نهاد همزمان با ۲ هزار و ۱۰۰ مسکن مددجویان کشور به صورت ویدئو کنفرانس بهره‌برداری می‌شود.

وی از افتتاح ۴۰ مرکز مثبت زندگی در هفته بهزیستی خبر داد و اظهار کرد: این مراکز با هدف افزایش کیفیت و کمیت خدمات‌دهی به مددجویان ایجاد و به افراد با تجربه و متخصص واگذار می‌شود تا بدون آزمایش و خطا فعالیت داشته و زمینه رضایتمندی  جامعه هدف بهزیستی را فراهم کنند.

عطابخش با بیان اینکه تاسیس مراکز مثبت زندگی موجب متمرکز شدن خدمات می‌شود گفت: در این مراکز روند خدمات از نقطه ورودی تا دستیابی به خدمت مورد نظر مشخص شده تا در حداقل زمان ممکن خدمت دریافت شود.

۲۲ تا ۲۸ تیرماه هفته بهزیستی نامگذاری شده که شعار آن شفافیت، تحول خدمت ؛ ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده اعلام شده است 

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۰ هزار نفر آنها از خدمات این نهاد حمایتی استفاده می کنند. 

در حال حاضر حدود ۵۰ هزار نفر از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد برخوردار هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =