۱۸۶ میلیارد تومان به حساب گندمکاران لرستانی واریز شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: از ابتدای خرداد تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان گندم به صورت تضمینی در استان خریداری و تاکنون ۱۸۶ میلیاردتومان از این میزان به حساب کشاورزان واریز شده است.

حجت الله بیرانوند روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این مدت حدود ۱۰۵ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید تضمینی اداره کل غله در سطح استان شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت:  ۲۵ مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه های آرد سازی، سیلوهای بخش خصوصی و تعدادی از مراکز تعاون روستایی جهت خرید محصول گندم در استان لرستان از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز و در حال انجام عملیات خرید تضمینی هستند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان تاکید کرد: خرید گندم تنها از کشاورزان و خدمات دهندگانی انجام می شود که نام آنها در سامانه پهنه بندی سازمان جهادکشاورزی ثبت شده است.

۲۹۸ هزار و ۲۴۱ تن گندم مازاد کشاورزان استان پارسال به صورت تضمینی خریداری و مجموع ۵۰۰ میلیارد و ۱۲۸ میلیون تومان مطالبات این قشر به طور کامل تاشهریورماه تسویه شده است.

این میزان از طریق ۴۰ مرکز و در قالب ۶۴ هزار و ۲۶۱ محموله از ۲۷ هزار و ۴۷۲ کشاورز خریداری شده که بیشترین میزان خرید گندم به ترتیب مربوط به ازنا، کوهدشت و دلفان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =