افزایش ۵۰ درصدی آب تحویلی به شرکت‌های آب‌بر شیروان

بجنورد- ایرنا- مدیر امور منابع آب شیروان گفت: حجم آب تحویلی به شرکت‌های آب‌بر این شهرستان، امسال نسبت به پارسال، ۵۰ درصد افزایش داشته است.

اسحاق خسروپناه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بهار امسال ۶ میلیون و ۴۵۵ هزار مترمکعب آب به ۱۳ شرکت تعاونی این شهرستان تحویل شده که این رقم در بهار پارسال چهار میلیون و ۷۱ هزار مترمکعب بوده است.
وی گفت: دلیل افزایش حجم آب تحویلی به شرکت های تعاونی، بارندگی های مناسب در بهار امسال، افزایش ذخایر آب سد بارزوی شیروان در مقایسه با سال گذشته و استقبال و درخواست کشاورزان بوده است.
خسروپناه افزود: آب تحویلی به کشاورزان این شهرستان از ۲ سد بارزو و گلیل واقع در بخش سرحد تامین شده که بیشترین میزان آب تحویلی به کشاورزان از سد بارزو بوده است.
مدیر امور منابع آب شیروان با اشاره به شناسایی ۱۰۰ درصدی موتور تلمبه های غیرمجاز برداشت آب در مقایسه با سال گذشته، گفت: بهار سال گذشته ۱۹ موتور تلمبه غیرمجاز در این شهرستان شناسایی شده بود که امسال در این مدت ۳۴ مورد شناسایی شده است.
خسروپناه همچنین با اشاره به تخلفات در شبکه توزیع آب بارزوی شیروان، افزود: این تخلفات شامل انتقال آب به اراضی دیم و خارج از محدوده طرح بوده که در سال جاری ۲۲ مورد از این تخلف رصد شده است.
وی با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی تمدید پروانه بهره برداری گفت: امسال این تعداد ۱۷ مورد و در مدت مشابه سال گذشته ۱۰ مورد بوده است، همچنین صدور پروانه بهره برداری در سال جاری سه مورد و سال گذشته صفر بوده است.
شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =