خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی از ۷۰ هزار تن گذشت

مشهد- ایرنا- مدیر تعاون روستایی استان خراسان رضوی گفت: خرید گندم تضمینی مازاد بر نیاز کشاورزان توسط شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی از ۷۰ هزار تن گذشت.

ایرج ناصری مقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خرید تضمینی گندم در این استان از خرداد ماه امسال آغاز شده و تا کنون در شهرستان‌های سرخس، رشتخوار، سبزوار، بردسکن، تایباد، تربت‌جام، صالح آباد و نیشابور این میزان خرید انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۶۶ هزار تن از خرید گندم تضمینی ثبت سامانه شده و خرید همچنان ادامه دارد.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۱۳۹۹ برای هر کیلوگرم ۲۵ هزار ریال تعیین شده که این قیمت بر اساس پایه خرید با چهار درصد افراد مفید و یک درصد افت غیر مفید است.

ناصری‌مقدم افزود: بازدیدهای مستمر از مراکز خرید گندم تضمینی در استان خراسان رضوی ادامه دارد و خرید بر اساس دستورالعمل‌ها انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: از آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا نیز در استان خراسان رضوی تا کنون بیش از هفت هزار و ۸۰۰ تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان کلزا کار استان خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: خرید محصول کلزا هم از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز شده است و امسال نرخ خرید تضمینی دانه روغنی کلزا با ۳۵ درصد افزایش به ازای هر کیلوگرم ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال است و کشاورزان استان در سال زراعی گذشته بیش از ۶ هزار تن کلزا به مراکز خرید تضمینی شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی تحویل دادند و مطالبات آنان در این زمینه نیز به طور کامل پرداخت شده است.

سالانه برای تولید هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود.

بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha