رانندگان تاکسی در قزوین تسهیلات ۶ میلیون تومانی دریافت می‌کنند

قزوین- ایرنا- جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین از دریافت تسهیلات ۶ میلیون تومانی به رانندگان تاکسی قزوین در راستای جبران خسارت کرونا خبر داد.

منوچهر حبیبی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا به منظور جبران بخشی از خسارت وارده به درآمد رانندگان تاکسی ، مقرر شده که مبلغ ۶ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شود.

وی با بیان اینکه اقساط این تسهیلات ۲۴ ماهه است، اظهار داشت: رانندگان برای بازپرداخت این تسهیلات ۴ ماه فرصت تنفس دارند.

حبیبی ادامه داد: فعالیت رانندگان تاکسی به ویژه در اسفندسال گذشته و فروردین و اردیبهشت امسال با محدودیت‌هایی روبرو شد و از طرفی خود رانندگان تاکسی به جهت رعایت مسایل بهداشتی و همکاری با مردم به جای چهار نفر مسافر تا سه نفر مسافر را جابجا می‌کنند که قطعا در میزان درآمد آنها تاثیر منفی دارد.

معاون استاندار اضافه کرد: عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شبکه حمل و نقل عمومی موجب شیوع ویروس کرونا درسطح جامعه خواهد بود.

حبیبی تصریح کرد: در ستاد کرونای استان قزوین، مقرر شد سازمان تاکسیرانی با هماهنگی اداره کل تعاون ، کار و امور اجتماعی با فوریت و حداکثر ظرف یک هفته لیست رانندگان تاکسی را وارد سامانه کنند تا بتوانند از تسهیلات ذکر شده استفاده نمایند.

وی یادآور شد: تعداد ۵۶۰ راننده خانم سرویس مدارس نیز مشمول این مصوبه خواهد شد.

در حال حاضر سه هزار و ۶۵۰ دستگاه تاکسی با پنج هزار راننده در سطح شهر قزوین کار جابجایی مسافر را برعهده دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =