گام عملی دولت در مقاوم‌سازی مسکن روستایی دلفان

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت:در راستای ارتقای بستر زندگی در روستاها ۱۴ هزار واحدمسکونی روستایی در این شهرستان مقاوم‌سازی و بهسازی شده است.

حشمت بهمنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت تدبیر و امید خدمات ارزندهای تاکنون در زمینه توسعه زیرساخت های روستایی انجام داده که این مهم نشان دهنده اولویت برنامه های دولت در زمینه عمران و آبادانی در روستاها است.

وی اظهار داشت: ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی نیز در این شهرستان از تسهیلات بانکی دولتی استفاده کرده و محدودیتی برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی جهت نوسازی و مقاوم‌سازی وجود ندارد.

فرماندار دلفان بیان کرد: اجرای طرح هادی روستایی در این شهرستان و همچنین مقاوم‌سازی و بهسازی منازل روستایی موجب شده که واحدهای مسکونی روستایی در برابر  زلزله  و سیل از استحکام لازم برخوردار باشند.

بهمنی آموزش مقاوم‌سازی و ایمنی مسکن روستایی به مردم در برابر سیل و زلزله را ضروری دانست و اضافه کرد: اجرای طرحهای ویژه دولت تدبیر و امید در بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای رشد و توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مسکن روستایی است.

وی اظهار داشت: طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به‌دلیل زود بازده بودن می‌تواند موجب  توسعه و  رونق مسکن شود، که ایجاد زمینه توسعه پایدار و افزایش سطح رفاه زندگی روستاییان از آن جمله است.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان واقع شده و با شهرستان هرسین در استان کرمانشاه هم مرز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =