مشاور مستعفی دربار سعودی مأمور خرید برنامه امنیت سایبری از رژیم صهیونیستی

تهران-ایرنا--"آیدی کوهن" رییس مرکز پژوهشی راهبردی بیگن- سادات و یکی از افرادی که از آن به عنوان یکی از مشاوران رژیم صهیونیستی یاد می‌شود، جمعه شب در تویتی فاش کرد که "سعود القحطانی" مشاور مستعفی دربار سعودی در رأس هیأتی برای خرید برنامه امنیت سایبری در اسرائیل به سر می‌برد.

کوهن در توییت دیگری فاش کرد که دلیل دیگری که القحطانی را به سرزمین‌های اشغالی کشیده، آن است که وی از مقام‌های رژیم صهیونیستی خواسته است که میانجیگری کند تا آمریکا حکم دادگاه سعودی را در مورد مسائل مربوط به قتل "جمال خاشقچی" و [برائت محمد بن سلمان و دیگر مقام‌های ارشد این کشور در ترور این روزنامه نگار ] را بپذیرد.

خبر حضور هیأت سعودی در سرزمین‌های اشغالی به ریاست القحطانی پس از آن اعلام می‌شود که وی بازوی راست 'محمد بن سلمان' ولیعهد سعودی است و در ماجرای قتل 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری عربستان در ترکیه که مهرماه ۹۸ نقشی پررنگ داشت و پس از رسوایی دولت ریاض در این قتل وحشیانه، دولت عربستان مدعی شد که از مقام مشاور دربار پادشاهی کنار گذاشته شده است، اقدامی که بسیاری از تحلیلگران نسبت به آن ابراز تردید کردند.

از سوی دیگر "ایلی کوهن" وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی روز جمعه اعلام کرد، اهمیت فناوری در حال افزایش است؛ بنابراین عربستان سعودی و امارات متحده عربی و کشورهای دیگر علاقمند به همکاری با اسرائیل هستند؛ زیرا که موضوع منافع مشترک است.

رابطه عربستان و امارات با رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر به صورت محرمانه و بیشتر پشت پرده بوده که هر از چندگاهی اخبار آن برای سنجش افکار عمومی علنی شده، ولی انتشار خبر(اردیبهشت ماه) برقراری رابطه علنی تل آویو- ابوظبی برای افتتاح سفارتخانه این رژیم در مهر ماه آینده در ابوظبی علنی شد.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اردیبهشت ماه سال جاری بود که به نقل از رادیو سراسری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل آویو و ابوظبی بر سر افتتاح سفارت این رژیم در امارات در مهر ماه آینده میلادی به توافق رسیده‌اند.

نکته قابل توجه این که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در انتهای بهمن ماه سال گذشته با اشاره به عادی‌سازی روابط این رژیم با کشورهای عربی گفته بود، تنها سه کشور عربی با اسرائیل روابط مستحکم ندارند که به اعتقاد کارشناسان منطقه این سه کشور سوریه، لبنان و عراق است.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادیکرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با اسراییل دست یابند، چرا که پشت قضیه این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود یا خیر.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =