۲۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۰:۰۳
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83850863
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی پارک ملی خبر کنترل شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با اشاره به اینکه آتش سوزی وسیعی از ساعت ۱۲ ظهرامروز (جمعه) در منطقه پارک ملی خبر اتفاق افتاد، گفت: این حریق ساعت هشت امشب کنترل شد.

مهدی رجبی زاده شبانگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حریق در منطقه جنگلی پشتکوه و گدار سبز شهرستان بافت که پوشیده از درختان جنگلی بخصوص گونه ارزشمند ارس است، بوقوع پیوست.

وی ادامه داد: حریق به دلیل وزش باد به سرعت گسترش یافت و سرانجام با کمک نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی نیروهای سپاه، بسیج، هلال احمر، محیط زیست و مدیریت بحران استانداری کرمان و شهرستان بافت و حضور چشمگیر نیروهای مردمی کنترل شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان اظهار داشت: ۱۰۰ هکتار از اراضی منطقه گدار سبز و پشتکوه شهرستان بافت و ۵۰ اصله درخت ارس در جریان این حریق در آتش سوخت.

وی گفت: نیروهای منابع طبیعی استان کرمان همچنان در منطقه پشتکوه و گدار سبز شهرستان بافت حضور دارند.

وی تصریح کرد: در این عملیات برای نخستین مرتبه در این استان یک فروند بالگرد متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان نسبت به جابجایی نیروهای امدادی اقدام کرد.

پارک ملّی خَبْر یک منطقه حفاظت‌شده در بخش خبر از شهرستان بافت، استان کرمان با مساحت حدود ۱۲۰ هزار هکتار است. در داخل این پارک پنج قطعه پناهگاه حیات وحش با نام روچون قرار گرفته‌است (بر گرفته از نام روستای رُچان است) که مساحت آن‌ها جمعاً به ۵۰ هزار هکتار می‌رسد.

این پارک به دلیل دارا بودن تنوع زیستی ناشی از وجود ارتفاعات، دشت‌های متعدد، حوزه‌های آبخیز متنوع، در استان و کشور کم‌نظیر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =