گازرسانی به ۶ روستا در الیگودرز به بهره‌برداری رسید

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر عامل شرکت گاز لرستان گفت: گازرسانی به ۶ روستا در بخش بربرود غربی و ذلقی شهرستان الیگودرز به بهره‌برداری رسید.

کرم گودرزی روز جمعه در این آیین اعلام کرد: این پروژه شامل گازرسانی به ۶ روستا با ۱۸ هزار متر لوله گذاری و۲۹ هزار متر شبکه گذاری واعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان می‌باشد ‌

وی گفت: سنگین ترین پروژه گازرسانی لرستان در حال حاضر در بخش ززوماهروی این شهرستان و گازرسانی به آخرین شهر لرستان یعنی شهر شول آباد در دست اقدام است و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: شهرستان الیگودرز نیز تا سال ۱۴۰۱ به جمع شهرهای سبز استان که همه روستای آن از نعمت گاز بهره مند خواهد شد اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: ۲۲۰ روستای این شهرستان واجد شرایط گازرسانی است که ۱۷۲ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

حجت الاسلام مهدی سرلک امام جمعه الیگودرز در ادامه گفت: یکی از نعمت‌های بزرگ انقلاب اسلامی تقسیم عادلانه امکانات و خدمات مختلف نظام بین مردم است، که اجرای این طرح مهم یعنی گازرسانی به روستاها نیز نمونه‌ای از این خدمات رسانی است که امیدواریم با جدیت پیگیری و به اتمام برسد.

نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: با توجه به صعب‌العبور بودن این منطقه گازرسانی به آن هم در اجرا و هم در تامین اعتبار برای هر خانوار که گازرسانی شود با مشکل روبرو بود.

محمد خدابخشی افزود: این کار برای شرکت گاز نیز به دلیل بالا بودن هزینه بسیار سخت بود، اما با پیگیری هایی که صورت گرفت، برای این مناطق مجوز های ویژه ای گرفته شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات گازرسانی در حال انجام است و به زودی کار گازرسانی به بخش ذلقی نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان الیگودرز در ادامه گفت: دولت نگاه ویژه به مناطق محروم دارد که یکی از این موارد گاز رسانی است.

حمید کشکولی با اشاره به اینکه در حال حاضر گاز رسانی به ۳۳ روستای این شهرستان در حال حاضر در دست اقدام است افزود: علاوه بر گاز رسانی به روستاهای دو بخش ززوماهر و ذلقی، ۱۰ روستا نیز که قبلاً گازرسانی شده بود، کار علمک گذاری آنها آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =