رییس منابع طبیعی مهریز: تعیین حدود اراضی ملی از زمین‌های شخصی آغاز شد

یزد-ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: برای نخستین بار به منظور تعیین حدود منابع ملی از زمین‌های شخصی در بخش مرکزی این شهرستان ، نصب « بنچ مارک» ( علامت مرجع جهت تعیین ارتفاعات در روی زمین در علم نقشه‌برداری) آغاز شد.

سید علی باقری عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به نصب سازه بتنی بنچ مارک افزود: از مزایای این پروژه مشخص شدن حدود اراضی ملی، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و پیشگیری از تصرف غیرمجاز است.

وی ادامه داد: سرعت‌بخشی و کوتاه کردن روند پاسخگویی به استعلام‌ها، صدور نکردن اسناد مالکیت به نام اشخاص حقیقی و حقوقی در اراضی ملی و کاهش پرونده‌های مرتبط با منابع طبیعی در محاکم قضایی از دیگر مزایای این طرح است.

این مسوول اظهار کرد: عملیات نصب بنچ مارک با صرف  ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از محل بودجه صندوق توسعه ملی شروع شده و همچنان با همکاری مردم و برخی دستگاه‌ها در بخش مرکزی ادامه دارد.

باقری با اشاره به اینکه نصب بنچ مارک در نقاط حساس و بحرانی حاشیه روستاها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تصریح کرد: نصب آن در روستای بنادک سادات در دهستان میانکوه با هدف حفاظت از انفال و بیت‌المال پیگیری می‌شود.

بخش مرکزی مهریز شامل دهستان های میانکوه ، ارنان ، تنگچنار ، بهادران و خورمیزات است و از جمعیت ۵۰ هزار نفری این شهرستان حدود ۳۰ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.

عرصه منابع طبیعی مهریز ۶۰۰ هزار هکتار وسعت دارد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =