۲۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83850694
۰ نفر

برچسب‌ها

 سیل و توفان به خلخال خسارت زد

اردبیل _ ایرنا _ بارش شدید و رگباری باران همراه با تندباد روز جمعه موجب جاری شدن سیل در خلخال شده و خساراتی به واحدهای مسکونی و باغ‌های این شهرستان وارد کرد.

به گزارش ایرنا،  وزش باد شدید با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت، همراه با رعد و برق شدید و ریزش رگبارهای تند باران موجب شکسته شدن درختان کنار خیابان‌ها و جاری شدن سیلاب در خیابان ها و معابر عمومی شهر خلخال شده و خساراتی را به واحدهای مسکونی و تجاری وارد کرد.

شدت بارندگی و راه افتادن سیلاب در مناطق مختلف این شهرستان به زیرساخت‌های شهری ، مناطق مسکونی و دامی روستایی ، بخش کشاورزی، باغی و ابنیه فنی راه‌های ارتباطی خسارت زده که میزان خسارت وارده در حال برآورد است.

فرامرز فرض‌الله‌پور ،رییس اداره هواشناسی خلخال به خبرنگار ایرنا گفت: بارش رگباری و تند باران در مدت زمان کم علت اصلی راه افتادن سیلاب در سطح خیابان‌ها و آبگرفتگی معابر این شهر بود.

وی افزود: به علت بارش باران شدید ۱۰ میلیمتری در مدت زمان کوتاه علاوه بر جاری شدن سیل در معابر عمومی شهر موجب جاری شدن سیل در سطح جاده‌های ارتباطی منطقه شده و خساراتی را به تاسیسات زیربنایی راه‌های منطقه واردکرد.

وی اظهارداشت: گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های باران‌سنجی این شهرستان متفاوت بوده و در حالی که در ایستگاه هواشناسی شهر خلخال ۱۰ میلیمتر بارش باران به ثبت رسیده است ، میزان باران ثبت شده در ایستگاه باران سنجی روستای گزاز ۱۸ میلیمتر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه ناپایداری هوا همراه با رگبارهای تند باران در بعد از ظهرها توام با رعد و برق شدید تا سه‌شنبه هفته آینده در خلخال ادامه خواهد داشت ،به مردم توصیه کرد از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل دره‌های طبیعی پرهیز کنند.

فریدون بابایی ،فرماندار خلخال نیز از وقوع توفان و سیل در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد و گفت: جزییات این حادثه و میزان خسارت وارده به بخش‌های مسکونی ،تجاری ،کشاورزی  ، راه و باغی منطقه پس از بررسی به اطلاع عموم خواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =