رییس مجمع نمایندگان یزد: مددجویان کمیته امداد صاحب درآمد پایدار شوند

یزد- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: مددجویان و نیازمندان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌توانند با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های خوب استان صاحب درآمد پایدار برای اداره امور زندگی خود شوند.

سید جلیل میرمحمدی در نشست اصناف و بازاریان خیر افزود: با وجود ظرفیت‌های بسیار خوبی که در استان وجود دارد می‌توان طرح آزمایشی درآمد پایدار را برای مددجویان کمیته امداد و خروج این افراد از حمایت های این نهاد اجرا  کرد.

به گزارش عصر جمعه دفتر نماینده تفت و میبد در مجلس، وی ادامه داد: با برنامه ریزی درست و سرمایه گذاری اصناف خیر می‌توان با ایجاد موقعیت‌های شغلی مناسب و حمایت از مددجویان ، این بخش را به درآمدهای پایدار رساند و حتی این موضوع می‌تواند مددجویان حساس‌تر مانند زنان بی‌سرپرست و صاحب فرزند را با راهکارهایی پوشش داد.

نماینده استان یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌های مدیریتی خوب و نگاه مثبتی که در منطقه وجود دارد و با وجود مردم خیر و همیشه در صحنه و همچنین اصناف و بازاریان خیرخواه می توان به این طرح دست یافت.

در این گزارش به نقل از استاندار یزد آمده است: امیدواریم با حضور و عنایتی که رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) به مجموعه فعالیت‌های این نهاد در استان دارد جریان خدمت به محرومان به شکل بهتری نسبت به گذشته نمود پیدا کرده و بتوانیم در حوزه‌های مختلف به خصوص ایجاد اشتغال پایدار برای این اقشار اقداماتی را ساماندهی کنیم. 

محمدعلی طالبی افزود: مهاجرپذیر بودن یزد موجب ورود برخی از محرومان دیگر شهرستان‌های کشور به استان شده و این موضوع در کنار شکاف طبقاتی موجود، ضرورت توجه ویژه کمیته امداد به استان را بیشتر عیان می‌کند. 

وی خاطر نشان کرد: در دوران اوج شیوع بیماری کرونا، با همت و اراده دستگاه‌ها و نهادهای مختلف، با همراهی خیران و همچنین حمایت‌های امام جمعه یزد، از طریق طرح‌هایی همچون طرح مواسات مومنانه به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی اقشار آسیب‌پذیر جامعه پرداخته شد. 

طالبی گفت: نباید تبعات اقتصادی ناشی از بیماری کرونا را تمام شده تلقی کنیم و در راه دشوار پیش‌رو باید اجرای طرح‌هایی همچون مواسات مومنانه را ادامه دهیم تا از این طریق باری از دوش افراد محروم برداریم.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۵۰ هزار نفر آنها از خدمات حمایتی این نهاد برخوردار هستند.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۴۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۱۲ هزار و ۴۴۷ تن  رسیده است.

سیما سادات لاری روز جمعه  بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز، ۲۰ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲  هزار و ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این  تعداد هزار و ۴۵۵ نفر آنها بستری شدند.

وی گفت:  تاکنون ۲۱۵ هزار و ۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۳۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری اظهار کرد: تا کنون یک میلیون و ۹۲۲ هزار و ۵۰۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: همانند روزهای گذشته شرایط بهداشتی استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی قرمز است و همچنین استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارد.

معاون وزارت بهداشت اظهار کرد: توصیه اکید  ما در این شرایط، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری به ویژه به استان‌های خراسان رضوی و مازندران است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس گزارش‌ها، اکثر موارد ابتلا و بستری مربوط به مراسم عزا و عروسی بوده و توصیه اکید ما این است که مردم از رفتن به این مراسم خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =