هواپیمای ارتش افغانستان با خلبان آمریکایی سقوط کرد

تهران - ایرنا - خبرگزاری آوای افغانستان روز جمعه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای ارتش این کشور که یک خلبان آمریکایی آنرا هدایت می کرد به دلیل نقص فنی در شمال کشور سقوط کرد.

این خبرگزاری به نقل از بیانیه نیروهای  آمریکای در افغانستان اعلام کرد که یک فروند هواپیمای سوپرتوکانوی ارتش این کشور موقع انجام ماموریت آموزشی به دلیل نقص فنی در شهرستان «دوشی» ولایت «بغلان» واقع شمال کشور سقوط کرد.

سخنگوی نیروهای آمریکایی مستقر در آمریکا در این بیانیه از آغاز تحقیقات برای سقوط این حادثه خبر داد و نوشت که اگرچه به احتمال زیاد نقص فنی عامل این سقوط بوده باشد و خلبان آمریکایی به دلیل استفاده از چتر نجات قبل از سقوط هواپیما از این حادثه جان سالم به در برد، اما تحقیقات برای یافتن علت اصلی بروز این حادثه شروع شده و تا یافتن نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.

براساس این بیانیه، هواپیماهای تک موتوره سوپرتوکانو جنگنده اصلی با بال ثابت نیروی هوایی افغانستان است که در حال حاضر 25 فروند از این هواپیما در ناوگان هوایی این کشور وجود دارد.

تعمیر و نگهداری و نیز آموزش با این هواپیماها بطور عمده در دست نیروهای قراردادی خارجی قرار دارد و براساس تازه‌ترین گزارش وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیروهای افغان تنها 30 درصد از تعمیر و نگهداری هواپیماهای سوپرتوکانو را انجام می‌دهند.

آموزش و عملیات نیروهای امنیتی افغانستان که توسط آمریکا انجام می‌شود هنوز با مشکلات زیادی روبه‌رو است که عدم آموزش کامل خلبانان و عدم تحویل هواپیماها و بالگردهای نظامی از آن جمله هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =