۲۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83850658
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه کرج: فلسطین اولویت جهان اسلام است

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تاکید براینکه فلسطین اولویت جهان اسلام است گفت: دشمن تلاش دارد افکار عمومی را از محور مقاومت منحرف کند و فلسطین را در مبارزه‌اش شکست‌خورده نشان دهد.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه مکتوب کرج افزود:  اما امام المسلمین بابیانی کوتاه غیر از تاکید بر اتحاد همه گروه‌های فلسطینی، دو مطلب مهم و اساسی را به همه دوستان و دشمنان به‌خصوص رژیم پلید و غاصب صهیونیستی فهماندند که اولا فلسطین اولویت جهان اسلام است و تنها راه نجات، مقاومت است و ثانیاً ایران انقلابی با تمام سختی‌هایی که خودش دارد حامی فلسطین است.

وی ادامه داد: رژیم خبیث صهیونیستی توسط آل سعود برای جبران شکست‌ها و بی‌آبرو شدن‌های مکررشان در منطقه، درحرکتی احمقانه و شاید برای اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی به ساحت مرجعیت شیعه حضرت آیت‌الله‌العظمی سیستانی این شخصیت ربانی که پناه همه ملت عراق در بحران‌های سخت بوده است، اهانت کردند.

امام جمعه کرج گفت:  به‌شدت این بی‌احترامی را محکوم می‌کنیم و البته این دست‌کارها اتحاد بیشتر مردم و گروه‌های مختلف عراق اعم از شیعه و سنی را به همراه دارد.

وی با قدردانی از  مجلس که در اولین آزمون مبارزه با فساد موفق بیرون آمد گفت:  اگرچه تعدادی از نمایندگان باید دقت بیشتری از همین اول کار در رفتار خود داشته باشند و در این طرح سوال از رییس‌جمهوری هم دقت داشته باشید که آیا واقعا الآن زمان مناسبی برای این کار هست.

آیت الله حسینی همدانی گفت: با توجه به زمان باقیمانده چه ثمره عملی برای نظام و انقلاب دارد، آیا بهتر نیست پیشنهاداتی عملیاتی و زودبازده برای خارج شدن از مشکلات عدیده‌ای که بی‌تدبیری‌ها و سوء مدیریت‌ها به وجود آورده، طراحی و تصویب شود و بعد دولت ملزم به اجراء باشد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بعد از گذشت هفت سال دولتمردان از مواردی مثل سیاست خارجی و مسکن مهر ابراز پشیمانی و ندامت می‌کنند که قبلا دلسوزان و به‌خصوص رهبر معظم انقلاب تذکر داده بودند. گاهی هم در بیان به‌جای پاسخگویی مغالطه می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان داشت: وقتی از خطوط قرمز که رهبر معظم انقلاب معین فرمودند، عبور و کشور را دچار مشکلات فراوان و بعد از اعتراض، اعتراف کردید که اشتباه کردید. خوب این اعتراف نشان می‌دهد که هم صادق هستید و هم شجاع اما این صداقت و شجاعت جلوی پاسخگو بودن در قبال مسوولیت تان را نمی‌گیرد.

آمریکا از همکاری ایران و چین صدمه می‌بینند و این مطلوب ماست

وی در ادامه خطبه مکتوب این هفته خود همچنین گفت: مساله  رابطه با چین هم از جهات مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حتی نظامی از مسایل مهمی است که احتیاج به اطلاع‌رسانی دارد.

امام جمعه کرج گفت: اما به این نکته توجه کنیم که چرا آمریکا و واداده‌های داخلی این‌قدر از طرح رابطه با چین ناراحت هستند، آیا با این ارتباط منافعی از آنان به خطر می‌افتد، این موضع‌گیری آمریکا یعنی قطعا آنان از این ارتباط صدمه می‌بینند و این مطلوب ماست.

آیت الله حسینی همدانی در تذکراتی ادامه داد:  اول، آقایان اهل رسانه مواظب باشید در این روزهای حساس که دشمن با تمام قوا به میدان آمده تا افکار را مدیریت کند و با جنگ روایت‌ها سعی می‌کند میدان را در دست داشته باشد با هوشیاری و بصیرت بیشتری به اخبار بپردازید. عجله نکنید اما با سرعت اخبار صحیحی را از منابع موثق اطلاع‌رسانی کنید و در خبررسانی امین باشد.

وی افزود: دوم؛ مشکلی که کرونا برای کشور به وجود آورد با همه بدی‌هایی که دارد عبرت‌ها و تذکرات و خوبی‌هایی هم داشت و دارد. یکی از آن‌ها وحدت و مواساتی بود که از مردم ایران در سایه تعلیمات اهل‌بیت (ع) به جهان نشان داده شد.

امام جمعه کرج اظهار داشت: اما نباید این مسیر را رها کرد و به‌عنوان وظیفه دینیِ امتِ امام عصر باید دایم در این مسیر حرکت کرد. بنابراین  غیر از یکشنبه‌های علوی که در سطح کشور مطرح است، خوب است این طرح احسان علوی در قالب رزمایش دیگری که تقریباً سی روز تا عید غدیر باقی‌مانده انجام پذیرد که همه گروه‌های مردمی و جهادی و نهادها و اصناف کمک‌های خود را با همکاری بنیاد بین‌المللی غدیر استان البرز در دهه ولایت با عنوان رزمایش احسان علوی به اهلش برسانند.

کتاب خیانت‌های رضاخان را همه مطالعه کنند 

وی یاد آورشد: تیرماه ۱۳۱۴ به دستور رضاخان به اجتماع مردم که به دفاع از حجاب در مسجد گوهرشاد جمع شده بودند حمله کردند و تعداد زیادی از آنان را به شهادت رساندند. این روز را روز عفاف و حجاب نام‌گذاری کردند.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز بیان داشت: رضا میرپنج که بعدها با عاملیت انگلیس‌ها رضاخان شد و کتاب قطور خیانت‌هایی که به کشور و مردم کرده است را باید همه مطالعه کنند تا دچار اشتباه محاسباتی نشوند؛ طبق دستوری که داشت باید سبک زندگی دینی و اسلامی مردم را عوض می‌کرد و به اسم تجدد و مدرنیته، غرب‌گرایی را رواج می‌داد.

وی ادامه داد: این عامل اجنبی و مقلد کور فرهنگ غرب، یکی از پلیدترین حرکاتی که انجام داد دستور کشف حجاب بود و برای تحقق آن اقدام به جنایاتی کرد که کشتار گوهرشاد نمونه‌ای از آن است.

امام جمعه کرج گفت: بحث حجاب و عفاف بحث مفصلی است که در این مختصر نمی‌گنجد اما خوب است عزیزان دنبال کنند که عقبه مسئله حجاب تا کجاست،آیا فقط مربوط به اسلام است، کسانی که حجاب را در گذشته‌ها ترویج می‌کردند چه کسانی بودند، اقوام و ملل مختلف چه پوششی داشتند، اهل یهود و نصاری و زرتشت چگونه حجاب داشتند. عکس‌ها و نوشته‌ها همه قابل‌دسترسی و خیلی عبرت‌آموز است.

وی  افزود: عبرت گیری بیشتر وقتی است که می‌بینیم و می‌خوانیم که امروز غرب عریان و نیمه عریان به‌اشتباه خودش پی برده و با وضع قوانین سخت در حال ترمیم گذشته است. در حال تغییر نگاه و نگرش‌های غلطی که داشتند هستند.

امام جمعه کرج اضافه کرد: بنابراین در سخنرانی‌ها و کتبی که منتشر می‌کنند به‌شدت روش خود را مذمت می‌کنند. به قول این نویسنده زن آمریکایی توجه کنید که چه می‌گوید: زنانِ امروزِ غربی چاره ه‏ای جز این ندارند که خود به دنبال شکارچی ‏های خویش دویده و طعمه آن‏ها شوند. خودنمایی می‏ کنند تا صید شوند.

وی بیان داشت: ارزش و اعتلایی که اسلام برای بانوان می‌خواهد کجا، روشی که غربی‌ها به اسم آزادی و تساوی زن و مرد القاء می‌کنند کجا. البته چون دولتمردان غربی و به‌خصوص استکبار، به دنبال تسلط بر جوامع اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در ادامه گفت: یکی از بهترین راه‌ها را هم اشاعه فساد و فحشاء و بی‌بندوباری با اسامی دهن‌پرکن در بین مسلمین می‌دانند. رسما متفکران و استراتژیست هایشان می‌گویند برای اینکه بر جوامع مسلمان به خصوص ایران تسلط پیدا کنیم و بتوانیم تمدن ایران اسلامی را نابود کنیم باید حجاب و عفاف را از بین ببریم تا خانواده از بین برود .

وی یادآور شد: تبلیغ و برنامه‌ها راجع به ایران را خوب رصد کنید کاملا روشن است که چه‌کار می‌کنند و متاسفانه ما منفعل عمل می‌کنیم. خود خانم‌ها باید به فکر خودشان باشند و از حریم خود دفاع کنند. با روشنگری، حرکات ایجابی، بیان، استدلال و توسعه فکر. امروز هر خانمی که با حفظ حجابش از آن دفاع می‌کند مدافع حریم زینب (س)ه است و ثواب مدافع حرم دارد.

به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسوولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات باهدف جلوگیری از گسترش بیماری که منجر به توقف موقت برگزاری مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شده است، آیت‌الله حسینی همدانی در قالب نوزدهمین خطبه مکتوب جمعه توصیه‌ها و تذکراتی را بیان فرمودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =