امامان جمعه استان مرکزی: سامان معضلات اقتصادی تکلیف مهم مسئولان است

اراک - ایرنا - امامان جمعه استان مرکزی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته در شهرهای ساوه و خمین بر سامان معضلات اقتصادی به عنوان مهمترین تکلیف مسئولان تاکید کردند.

امام جمعه شهرستان ساوه گفت: نابسامانی اقتصادی و مشکلات معیشتی و اجتماعی به شدت مردم را متاثر کرده و مجموعه مسئولان در دولت، مجلس و سایر ارکان تصمیم‌ساز باید با اولویت به این مقوله پرداخته و گام‌های اصولی برای پاسخگویی به این مطالبه بحق مردم بردارند. 
حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» افزود: کمکاش در ریشه‌یابی مسایل اقتصادی از سوی نمایندگان مجلس و دولت و تلاش برای سامان آن‌ها  نشانه دموکراتیک بودن و استحکام نظام است و اینکه اداره کشور بر مبنای نظارت و گفت‌و گوی ارکان حاکمیت با رعایت آزادی های عمومی ا باشد موضوع مهمی است.

وی گفت: رسیدگی به مسایل اقتصادی باید با همدلی مجلس و دولت باشد و با نقد سازنده و همدلی در این راستا گام برداشته شود.

 امام جمعه ساوه در بخش دیگری از سخنانش گفت: شورای نگهبان رکن مهم نظام و ضامن تداوم ۲ اصل مهم اسلامیت و جمهوریت است.

حجت الاسلام حسینی افزود: ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی است، نهادی که در نظام حقوقی و ساختار حکومتی ما نقشی بسیار مهم و حیاتی دارد.

وی افزود: شورای نگهبان برای داشتن مشروعیت دینی، مصوبات مجلس را با شریعت اسلامی تطبیق می‌دهد در در قالب قانون به جامعه ابلاغ شود، از سوی دیگر این نهاد با نظارت استصوابی بر فرآیند انتخابات  از  آرای مردم صیانت کرده و مانع نفوذ نامحرمان و نااهلان در مناصب انتخاباتی می‌شود که این مهم ارزشمند است.

امام جمعه ساوه  با تاکید بر تقویت سواد رسانه‌ای در کشور گفت: ضعف در این زمینه باعث می‌شود که دشمنان هر سخن یا ادعایی را بدون تحلیل، مدرک و مستندات اشاعه داده و شایعات بی‌اساس از سوی افراد پذیرش شود و باید روی این مساله جدی کار کرد. 
خطیب جمعه ساوه گفت: اکنون کشور دچار جنگ هیبریدی و ترکیبی است که بخش مهمی از آن جنگ رسانه ای است و دشمنان حتی اهداف نظامی و اقتصادی خود را با جنگ روانی و رسانه ای پیش می‌برند. 
حجت الاسلام حسینی در خصوص ۲۱ تیر روز عفاف و حجاب گفت: حجاب، پوشش شایسته مردان و زنان برای ظهور و بروز اجتماعی در کنار عفاف که یک فضیلت روحی و دستور پروردگار متعال محسوب می‌شود و برای نیل به حیات طیبه و جامعه ارزشی هر دو باید رعایت شوند. 
وی افزود: تهاجم فرهنگی و  برخی غفلت‌ها نگران کننده است  و همه باید مسئولانه و هوشیارانه از سنگر عفاف و حجاب حراست کنیم. 
امام جمعه ساوه با اشاره به ۲۵ تیر مصادف با روز بهزیستی و تامین اجتماعی، افزود: کمک بیشتر مردم به بهزیستی که متصدی مراقبت و حمایت از اقشار محروم و درمانده و نیازمند جامعه هستند، یک ضرورت است. 
حجت الاسلام حسینی  ادامه داد: بیمه تامین اجتماعی شهرستان ساوه که در این منطقه صنعتی اقدامات قابل قبولی برای اشتغال و رفع موانع تولید دارد نیز قابل تقدیر است و در دیدارها،و بازدید از شرکت های شهرصنعتی اقدامات این سازمان همواره مورد رضایت کارفرمایان است که در سال جهش تولید می‌تواند نویدبخش بهره‌وری بالا و  اشتغال باشد. 


محتکران اقتصادی خائنان نظام اسلامی هستند

 امام جمعه خمین گفت: محتکران اقتصادی خائنان نظام اسلامی هستند چراکه در شرایط اقتصادی سخت با احتکار کالاهای مورد نیاز مردم جامعه را  در تنگنا قرار می‌دهند.

حجت الاسلام سید «علی حسینی‌پور» در خطبه‌های نمازعبادی و سیاسی جمعه خمین افزود: بخشی از مشکلات معیشتی و تورم کشور ناشی از عوامل داخلی و بی‌تدبیری‌ها است.
وی با اشاره به اینکه کشور از نظر منابع طبیعی و انسانی در دنیا بی نظیر است، بیان کرد: اقتصاد  باید به سمت پویایی گام بردارد و از اقتصاد متکی به نفت فاصله بگیرد.
خطیب جمعه خمین اظهار داشت: مسئولان باید باور کنند که نگاه به بیرون هیچ دستاوردی برای کشور ندارد و تنها با تکیه بر امکانات داخلی می توان به پیشرفت اقتصادی دست یافت. 
وی با اشاره به اهانت یکی از رسانه های وابسته به آل سعود به آیت الله سیستانی گفت: آمریکا و پیروان استکبار جهانی به دنبال تفرقه افکنی بین شیعه و سنی در عراق است.
حجت الاسلام حسینی پوربا  در بخش دیگری از سخنانش به ۲۱ تیر ماه سالروز حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد و تلاش برای کشف حجاب بانوان اشاره کرد و افزود: دشمنان نظام از رواج بی بندوباری برای تضعیف روحیه انقلابی جوانان استفاده می‌کنند.
وی اضافه کرد: رعایت و عفاف و حجاب در جامعه کانون خانواده را از هرگونه آسیبی حفظ می‌کند.
امام جمعه خمین با اشاره به هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت:انتظار است مدیریت شهری در  زادگاه امام راحل تلاش مضاعفی در بهبود خدمات و شاخص‌های شهر داشته باشد.
خمین در جنوب استان مرکزی است و نماز جمعه در ۲ شهر این شهرستان برگزار می‌شود.

نماز عبادی و سیاسی جمعه در ۳۳ نقطه شهری استان مرکزی اقامه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =