حوضچه‌های زیرزمینی شیرهای کنترل گاز در بیجار حذف شد

سنندج - ایرنا - رییس شرکت گاز بیجار از حذف حوضچه‌های زیر زمینی شیرهای کنترل گاز این شهرستان خبر داد و گفت: با اتمام این طرح، شهر بیجار در زمره معدود شهرهای ایمن قرار گرفت.

هیوا فتوحی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متأسفانه سالیانه جان تعدادی از همکاران در این حوضچه ها بدلیل نشت گاز و کمبود اکسیژن گرفته می‌شد لذا شرکت گاز استان کردستان در یک اقدام برنامه ریزی شده و تعیین اهداف استراتژیک و تامین اعتبار قابل توجه حذف این حوضچه های گاز را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: شهرستان بیجار از اواسط سال ۹۸ استاندارد سازی این حوضچه ها را به تعداد ۱۲ مورد شروع کرد و آخرین حوضچه گاز در شهر حسن آباد یاسوکند تیر ماه جاری در یک اقدام شبانه روزی و بدون قطع گاز جمع آوری و شیر استاندارد جایگزین آن شد.

رییس شرکت گاز بیجار تاکید کرد: حذف حوضچه‌های زیر زمینی شیرهای کنترل گاز شهرستان و افزایش امینت جانی نیروهای امدادی شرکت گاز، با اعتباری بیشش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی تامین و اجرایی شد.

شرکت گاز استان کردستان حدود ۳۱ هزار و ۲۰۰ مشترک گاز در شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار دارد و از مجموع روستاهای این شهرستان ۱۵۶ روستا از نعمت گاز بهره مند هستند،  بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =