پیامک دریافت وام به ۳۰ هزار تاکسیران تهرانی ارسال شد

تهران- ایرنا- ‌مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران اعلام کرد: تاکنون پیامک مراجعه به بانک برای اعطای تسهیلات وام ۶ میلیون تومانی به ۳۰ هزار تاکسیران شهر تهران ارسال شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، «علیرضا قنادان» روز جمعه درباره وضعیت فعلی پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی به تاکسیرانان، اظهارداشت: بر اساس آخرین پیگیری‌ها، اعطای تسهیلات به تاکسیرانان مرحله به مرحله در حال پیگیری است و این وام برای نخستین گروه از راننده‌های دارای بیمه تأمین اجتماعی واریز شده است.

وی اضافه کرد: به مرور زمان پیامک برای گروه‌های دیگر هم ارسال خواهد شد و پس از ارسال پیامک، راننده به سایت کارا مراجعه و ثبت‌نام می‌کند و پس از انتخاب بانک عامل باید برای دریافت وام به بانک مراجعه ‌کند.

قنادان با تاکید بر اینکه واریز تسهیلات ۶ میلیون تومانی به تاکسیرانان ادامه دارد، بیانکرد: پیامک به تاکسیرانان براساس اولویت‌بندی‌ ارسال می‌شود.

به گفته وی مجری تسهیلات ۶ میلیون تومانی برای مشاغل آسیب‌دیده که تاکسیرانان نیز شامل آن می‌شوند، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بوده و اقدامی که سازمان تاکسیرانی تهران انجام داده، پیگیری و ارسال مشخصات تاکسیرانان به وزارت رفاه است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران بیان کرد: علاوه بر تسهیلات ۶ میلیون تومانی به چهار هزار نفر از تاکسیرانان که جزو افراد آسیب‌دیده از کرونا یا دارای بیماری‌های خاص هستند، وام ۲ میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا نخستین اتومبیل کرایه در تهران که بعدها نام تاکسی روی آن نهاده شد، طی سال ۱۳۰۶ آغاز به کار کرد؛ آن زمان تعداد مسافران تاکسی مانند جمعیت شهر اندک بود اما کسی گمان نمی‌کرد رشد روزافزون شهر و جمعیت، وضعیت تاکسی‌های پایتخت را به گونه‌ای تبدیل کند که روزانه بیش از چهار میلیون سفر با آن انجام شود و ۲۲ درصد سهم ترددهای روزانه شهروندان را به خود اختصاص دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =