متخصص روس بیماریهای واگیر: موج دوم کرونا در روسیه بزودی از راه می‌رسد

مسکو - ایرنا- یک متخصص بیماری ها واگیر در روسیه معتقد است که بروز موج دوم کرونا در روسیه ناگزیر است بنابراین کرونا بزودی در این کشور از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا از مسکو، الکساندر گورلوف معاون پژوهشگاه مرکزی اپیدمیولوژی سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه معتقد است: بعید بنظر می رسد که دوباره در این کشور قرنطینه خانگی اعلام شود. 

 به گفته این متخصص، معمولا وضعیت اپیدمیولوژی (در مورد بیماری همه گیر) زمانی تثبیت می شود که ۳۰ درصد مردم نسبت به ویروس ایمنی پیدا کرده باشند.

وی در مورد ویروس کرونا خاطرنشان کرد: زمانی که این شاخص به ۶۰-۷۰ درصد برسد کرونا بیماری فصلی به حساب خواهد آمد. 

گورلوف گفت: در ۲۰ درصد ساکنان مسکو پادتن ویروس کرونا کشف شده است با این وجود بر اساس اصول اپیدمیولوژی و ویروس شناسی، موج دوم بیماری کرونا گریزناپذیر است. 

وی افزود: بیماری کرونا به همراه برخی بیماریهای دیگر در فصل سرد سال بازخواهد گشت.

این کارشناس امور بیماریهای واگیر روس این را نیز گفت که موج دوم کرونا ممکن است از موج نخست قوی تر باشد چرا که احتمال می‌دهیم ویروس تغییر ماهیت داده و ویژگیهای جدیدی پیدا کند.

 در همین حال ویکتور زویف یک متخصص بیماریهای واگیر روسیه به تازگی اعلام کرد که مردم روسیه نباید از بیماری همه گیر کرونا بترسند زیرا این بیماری به یک بیماری فصلی تبدیل می شود و واکسن آن نیز به مردم تزریق خواهد شد.

گفتنی است در زمان حاضر چندین واکسن کرونا در روسیه در حال آزمایش است و انتظار می رود در ماه سپتامبر برای تزریق به مردم آماده شود.
وزارت بهداشت روسیه روز گذشته سومین دارو برای مداوای افراد مبتلا به بیماری همه گیر کرونا را ثبت کرد.

تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار نفر در روسیه به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha