پلمب ۴ واحد صنفی بی‌توجه به هشدارهای کرونایی در جهرم

شیراز-ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: با توجه به هشدارهای قبلی، طی ۲۴ ساعت گذشته، چهار واحد صنفی متخلف، به دلیل بی‌توجهی به هشدارها به منظور مقابله با کرونا با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی در شهرستان جهرم پلمب شدند.

سید مجید ارجمند جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یک باشگاه ورزشی، یک دفتر خدماتی، دو مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی  از مراکزی بودند که به هشدارهای بهداشتی توجه نکردند و پلمب شدند.

وی تصریح کرد: خدمتگزاران مردم در حوزه سلامت  در این چند ماه تمام قد در حال خدمت هستند و از اصناف انتظار دارند مباحث بهداشتی را رعایت کنند.

به گفته وی مردم شکایات خود را می‌توانند به سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاع دهند.

وی ادامه داد: در راستای حفظ سلامتی و امنیت خاطر بیشتر شهروندان، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، بازرسان فرمانداری ویژه شهرستان، اداره اماکن نیروی انتظامی و اتاق اصناف بر حسن اجرای دستورالعمل‌های جدید بهداشتی مبنی بر عدم برگزاری مراسم ها و تجمعات و الزام استفاده از ماسک نظارت می‌کنند.

ارجمند افزود: در راستای حفظ و تامین سلامت عمومی کلیه ارگانهای نظارتی شهرستان با بازرسان دانشگاه علوم پزشکی همکاری می‌کنند تا با متخلفان و افرادی که قوانین سلامت عمومی را رعایت نمی کنند برخورد شود.

وی ادامه داد: بنا به دستور هیات دولت، استفاده از ماسک در کلیه اماکن الزامی بوده و به تمامی مجموعه‌های اداری، تجاری و اماکن عمومی اعلام شده است که از پاسخگویی به افراد فاقد ماسک خودداری کنند.

وی افزود: کاهش همکاری شهروندان در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، طی روزهای گذشته، افزایش آمار  بیماران و تعداد فوتی‌ها را به همراه داشته است.

دکتر ارجمند با اشاره به اینکه همکاری مردم مهمترین نقش را در مهار ویروس کرونا ایفا می کند، تصریح کرد: مجالس شادی و عزا در مکان‌های شخصی همچون منازل و خانه باغ‌ها ممنوع است و همشهریان عزیز در صورت مشاهده برگزاری می توانند با نیروی انتظامی(۱۱۰) تماس حاصل نمایند.

وی گفت: در جهت حفظ سلامتی عمومی، تمام افراد ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستند.

وی تاکید کرد: از همه همشهریان عزیز تقاضا می‌کنیم از برگزاری مراسم‌های شادی و عزا و هرگونه تجمع و دورهمی در این شرایط بحرانی به شدت خودداری کنند تا بیش از این شاهد تبعات جبران ناشدنی ناشی از ابتلای این بیماری نباشیم.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

 تا ظهر پنجشنبه (نوزدهم تیرماه ۹۹) تاکنون ۲۵۰ هزار و ۴۵۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۲۱ نفر در ۲۴ ساعت قبل از آن، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۳۰۵ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =