هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز، جمعه برای سومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص ١٣١ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار ناسالم است.

میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۲:۳۰ امروز، جمعه بر روی شاخص ١١۵ و برای گروه‌های حساس ناسالم و در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵٨، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ٩٠، دی اکسید نیتروژن با شاخص ٧٢ و منواکسید کربن با شاخص ٢٣ بوده است.

ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ١۵٠، شهرداری منطقه ٢١ با شاخص ١٢١ و شریف در منطقه ٢ با شاخص ١١٣ طی ۲۴ ساعت گذشته با بیشترین آلایندگی شرایط ناسالم را نشان می‌دهد.

همچنین ایستگاه‌های گلبرگ در منطقه هشت با شاخص ۶۵، ستاد بحران در منطقه هفت با شاخص ۶٩ و پونک با شاخص ٧١ در همین مدت با کمترین آلایندگی در شرایط سالم قرار داشت.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد و حدمجاز استاندارد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۸۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ١٨ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =