عضو خبرگان: امروز مهمترین امر به معروف، توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است

اهواز- ایرنا- نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مهمترین امر به معروف توصیه کردن دیگران به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این شرایط کرونایی است.

آیت الله محسن حیدری جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پیوستنش به کمپین" من ماسک میزنم" بیان کرد: در این شرایط بیماری کرونا زدن ماسک واجب است زیرا اگر فردی در این شرایط ماسک نزند خود و دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهد.

رییس حوزه علمیه الغدیر اهواز با بیان اینکه من در صورت حضور در تجمعات حتما ماسک میزنم اظهار داشت: استفاده نکردن از ماسک توسط فرد نوعی خودکشی و دیگرکشی و گناه کبیره است و برای پیشگیری از انجام این گناه همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

آیت الله حیدری ادامه داد: اگر فردی نکات بهداستی را رعایت نکند نه تنها در این دنیا باعث ایجاد مشکل برای خود و دیگران می شود بلکه با به مخاطره انداختن سلامتی و ایجاد مشکل برای دیگران، برای آخرت خود نیز مرتکب گناه شده است.

وی افزود: استفاده از ماسک اجباری شده و مردم ملزم به رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری بهداشتی هستند، مردم همانگونه که به فریضه نماز خود مقید هستند به ماسک زدن ورعایت پروتکلهای بهدشتی وحفظ جان و حقوق دیگران نیز متعهد باشند،لذا  به همه توصیه میکنم که در این شرایط خطرناک نکات بهداشتی را رعایت کنند.

از اواخر ادیبهشت ماه روند ابتلا به کرونا در خوزستان روند صعودی یافته و نزدیک به ۲ ماه است که وضعیت خوزستان قرمز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =