فرماندار: انفجار و قطعی گسترده برق در شهرستان قدس صحت ندارد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان قدس از توابع استان تهران نسبت به شایعه انفجار و قطعی گسترده برق واکنش نشان داد و گفت: خبر انفجار طی شب گذشته در این شهرستان تایید نمی‌شود.  

«لیلا واثقی» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: حتی خبرهای مربوط به قطعی گسترده برق هم صحیح نیست و قطعی برق به مدت چند دقیقه در ساعت ۲۲ دیشب، مربوط به بیمارستان ۱۲ بهمن شهرستان بوده است.
به گزارش ایرنا رسانه‌های معاند به ویژه در فضای مجازی با هدف تشویش افکار عمومی از بامداد امروز، جمعه نسبت به برجسته‌سازی این انفجار ساختگی اقدام و حتی از اکانت‌های فیک برای افزایش نفوذ این شایعه استفاده کرده‌اند. 

«قدس» یکی از شهرستان‌های استان تهران است و در غرب شهر تهران و همسایگی استان البرز قرار دارد؛ هیات وزیران در اردیبهشت ۱۳۸۸ و بنا به پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد شهرستان قدس به مرکزیت شهر قدس موافقت کرد. 

مرکزیت شهرستان قدس در ابتدا روستایی با نام «قلعه حسن‌خان» از بخش «کن» بود که در اوایل انقلاب با نام شهرک «حسن‌خان» به شهرستان شهریار سپرده شد؛ نام آن بعدها به شهرک قدس تغییر پیدا کرد و با اضافه شدن چند روستا و دهکده به شهر قدس تبدیل شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha