۲۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83850425
۰ نفر

برچسب‌ها

پیکر غرق شده نوجوان ۱۲ ساله الموتی کشف شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین از کشف جسد پسربچه ۱۲ ساله الموتی که ۱۶ تیرماه جاری براثر وقوع سیل جان خود را از دست داده بود، خبر داد.

قدرت‌الله مهدیخانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، غرق شدن در رودخانه و کانال‌ها را از جمله بحران جبران ناپذیر فصل تابستان دانست و اظهار داشت: خانواده‌ها در این موقع از سال باید بیش از همه ایام مراقب فرزندان خود بوده و آنان را از شنا کردن در مناطق پرخطر و ممنوع، منع کنند.

وی با اشاره به آمار بالای غرق شدگی در سدهای مخرنی، رودخانه‌ها، کانال‌های فرعی و شبکه آبیاری کانال دشت قزوین، افزود: یکی از بحران‌ها و مشکلات جدی این حوزه که همه ساله این مدیریت را با چالش‌های جدی درگیر می کند، غرق شدگی‌ها است که به دلیل جدی نگرفتن این تهدید از سوی خانواده‌ها و همچنین اعتماد به نفس کاذب ایجاد شده در بین افراد، همه ساله خسارت‌های جانی و مالی فراوانی را برجای می‌گذارد.

مهدیخانی با اشاره به ۲ مورد غرق شدگی طی هفته گذشته، تصریح کرد: مورد نخست مربوط به غرق شدن پسر بچه ۱۲ ساله در منطقه الموت، روستای مدان و در پی بارندگی شدید مقطعی و طغیان آب رودخانه بود که سرانجام روز گذشته جسد نامبرده یافت شد و مورد دوم نیز مربوط به فردی که در کانال آب کشاورزی قزوین غرق شده و علی‌رغم همه تلاش نیروهای امداد و نجات تاکنون موفق به کشف جسد نامبرده نشده‌ایم.

به گفته این مسوول بحران، در صورت نیاز و برای کشف جسد و با حکم دادستانی ناچار به قطع آب کانال خواهیم بود که این مساله نیز به نوبه خود باعث آسیب به اراضی کشاورزی تحت پوشش می‌شود.

مهدیخانی با تقدیر از تلاش نیروهای امداد و نجات، از شهروندان خواست تا نسبت به علایم هشدار دهنده و اطلاع رسانی‌های انجام شده در مورد شنا نکردن در مناطق ممنوع را جدی گرفته و در عین حال نیز موارد ایمنی در خصوص وقوع رگبارهای فصلی که منجر به سیلابی شدن رودخانه‌ها می‌شود، حتی در فصل تابستان را رعایت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =