کره شمالی نشست جدید با آمریکا را غیر ضروری و بی فایده خواند

پکن- ایرنا- "کیم یو جونگ" خواهر پرنفوذ رهبر کره شمالی که این روزها به یکی از شخصیت های خبرساز این کشور تبدیل شده است در تازه ترین اظهارات خود برگزاری نشستی دیگر با آمریکا را «غیر ضروری و بی فایده» عنوان کرد.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، در حالی که «مایک پمپئو»  وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده بود درباره از سرگیری گفت و گوها با کره شمالی بسیار امیدوار است و واشنگتن به تلاش های خود برای از سرگیری این مذاکرات ادامه می دهد خواهر رهبر کره شمالی چنین احتمالی را رد کرد.

«کیم یو جونگ» در بیانیه ای که توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد آورده است نظر شخصی من این است که امسال هیچ اجلاسی بین ایالات متحده و کره شمالی برگزار نمی شود.

او گفت: تا زمانی که هیچ تغییر قاطعی در رفتار ایالات متحده رخ ندهد اجلاس دیگری بین کره شمالی و ایالات متحده حداقل برای ما، غیر ضروری و بی فایده است.

خواهر رهبر کره شمالی با این حال یاداوری کرد این اظهارات به این معنا نیست که «کره شمالی قصد خلع سلاح ندارد».

او افزود: «ما نمی گوییم که قصد نداریم در راستای خلع سلاح گام برداریم اما می گوییم که اکنون نمی توانیم این کار را انجام دهیم».

کیم همچنین خواستار جلوگیری از «سیاست های خصمانه» آمریکا در قبال کره شمالی شد.

اظهارات خواهر پر نفوذ رهبر کره شمالی در حالی است که استفان بایگن معاون وزیر خارجه آمریکا و نماینده این کشور در مساله هسته ای کره شمالی در سفری سه روزه به شرق آسیا به کره جنوبی و ژاپن سفر کرد او در کره علاوه بر معاون وزیر خارجه، با لی دو هون نماینده سئول در امور کره شمالی دیدار و گفت و گو کرد.

بایگن در این دیدارها و همچنین دیدارهایی که با مقامات ژاپن داشت بار دیگر خواستار مذاکره کشورش با کره شمالی و ادامه همکاری بر سر حل و فصل مسائل مهم کره شمالی مانند برنامه خلع سلاح این کشور شد.

خواهر رهبر کره شمالی همچنین گفت که کره شمالی دیگر به پیشنهاد قبلی خود مبنی بر تخریب مجتمع هسته ای «یونگ بیون» در ازای رفع بخشی از تحریم های ایالات متحده بر نمی گردد، کره شمالی در اجلاس سال گذشته در هانوی این پیشنهاد را ارائه داد اما این جلسه بدون توافق شکسته شد.

این مقام کره شمالی همچنین در مورد رابطه شخصی برادرش «کیم جونگ اون» با دونالد ترامپ گفت که احساسات شخصی برادرش نسبت به ترامپ «بی شک محکم و عالی»  است، اما کره شمالی نباید استراتژی ها و برنامه های هسته ای خود را بر اساس روابط با رئیس جمهوری آمریکا تنظیم کند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =