امام جمعه کرمانشاه اقدام ساختارشکنانه روزنامه عربستانی را محکوم کرد

کرمانشاه-ایرنا- آیت الله مصطفی علما نمایند ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بیانیه‌ای اقدام ساختارشکنانه روزنامه عربستانی، نسبت به مقام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی سیستانی را محکوم کرد.

در متن این بیانیه که روز جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: مرجعیت پویا و پیشرو شیعه در طول تاریخ به تأسی از ائمه معصومین (ع) همواره منشأ خیر، تحول و روشنگری بوده اند، چه این که، این جایگاه دینی و الهی، مرکز ثقل وحدت و تقریب مذاهب در گستره جهان اسلام می باشند.

در ادامه این بیانیه آمده است: به تازگی یکی از روزنامه های مزدور عربستانی به تحریک اربابان امپریالیست خود که همواره و به کرات دشمنی آشکار خود را با مراجع بصیر شیعه اعلام داشته اند، در اقدامی ساختار شکنانه، نسبت به مقام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی سیستانی (دامه برکاته)، با درج کاریکاتوری موهن، اهانت کرده است که باعث خشم گسترده مسلمانان منطقه شده است.

این بیانیه می افزاید: اینجانب به نمایندگی ائمه جمعه، حوزه های علمیه و مردم شریف و انقلابی کرمانشاه با محکوم کردن این حرکت غیرانسانی و غیردینی، به رسانه های صهیونیستی و عوامل منطقه ای آنان هشدار می دهم که آتش خشم مسلملنان منطقه، خشمی مقدس است که اگر فراگیر شود بساط پوشالی و سرسپردگی شما را در هم خواهد کوبید و باعث خواهد شد بیش از گذشته مورد لعن و نفرین مؤمنان و آزادیخواهان قرار گیرید.

در ادامه بیانیه امام جمعه کرمانشاه آمده است: بدون شک از تحریک احساسات مسلمانان منطقه کسانی که سود می برند آمریکای جنایت کار و صهیونیست جهانی می باشند.

آیت الله علما در پایان این بیانیه آورده است: امید وارم با وحدت و همدلی مسلمانان منطقه شاهد سقوط هر چه سریعتر عوامل نفاق و در منطقه بوده تا بتوانیم به عنوان منادیان وحدت پرچم توحید را در اقصی نقاط جهان به اهتزاز در آوریم.

اخبار مرتبط