معاون استاندار: پروژه راه‌آهن ایلام ردیف اعتبار ملی گرفت

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: پروژه راه‌آهن ایلام با تلاش ها و رایزنی های استاندار ایلام ردیف اعتبار ملی گرفته است و در پیوست قانون بودجه قرار دارد بدین ترتیب که در بندهای قانون بودجه سالیانه کشور بندی به نام راه‌آهن ایلام وجود دارد.

احمد کرمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علت اجرایی نشدن این پروژه در سال‌های قبل این بود که اعتبار مجزا نداشت و باید در قالب ۲۵ درصد اعتبارهای عمرانی استان کرمانشاه انجام می‌شد اما اکنون در قانون بودجه ردیف اعتبار ملی دارد و هر سال به تناسب به آن اعتبار اختصاص داده می‌شود.

اختصاص ۹۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای آغاز پروژه

وی یادآور شد: برای اجرای مرحله اول این پروژه ۹۰ میلیارد ریال اعتبار ملی تخصیص یافته است و از محل اعتبارات اربعین نیز ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر تخصیص داده خواهد شد ضمن اینکه وزارت راه و شهرسازی نیز قول مساعد برای تزریق اعتبار به این پروژه را داده است.

معاون امور عمرانی استاندار ایلام با بیان اینکه پیمانکار طرح از طریق مناقصه انتخاب و تجهیز کارگاه نیز شده است، تاکید کرد: این یک پروژه حقیقی و قابل راستی‌آزمایی است و با پیشرفت مقداری از کار امکان بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه فراهم خواهد شد.

هشت هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای تکمیل پروژه راه‌آهن ایلام

کرمی اظهار داشت: برای اجرای فاز اول این پروژه به طول ۱۷.۵ کیلومتر از مسیر اسلام‌آباد به سمت ایلام قرارداد به مبلغ یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال با پیمانکار منعقد شده است.

وی یادآور شد: در مجموع هشت هزار میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه و بهره‌برداری کامل از آن مورد نیاز است که بستگی به منابع کشور و تخصیص اعتبار ملی در حدود چهار تا پنج سال به طول خواهد انجامید.

نمایندگان برای تخصیص اعتبار مناسب در بودجه سال هزار و ۴۰۰ رایزنی کنند

معاون امور عمرانی استاندار ایلام تاکید کرد: نمایندگان مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی باید به منظور تخصیص اعتبار ملی مناسبی برای ادامه پروژه راه‌آهن ایلام در بودجه سال آینده رایزنی و تلاش کنند.

کرمی یادآور شد: این پروژه با توجه به بحث اربعین و وجود مرز مهران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همه باید نهایت تلاش خود را برای اجرایی شدن کامل آن بکار گیرند.

در آخرین روزهای بهار ۹۹ ده‌ها طرح عمرانی در حوزه راه و شهرسازی و مسکن با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به صورت ویدیوکنفرانس در استان‌ ایلام به بهره‌برداری رسید که مهمترین آن‌ها آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن ایلام بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =