مدیر شبکه بهداشت کارون: کرونا ممکن است تا ۲ سال دیگر مهمان ما باشد

اهواز-ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کارون گفت: بیماری کرونا ممکن است تا ۲سال ادامه یابد بنابراین مردم و مسئولان باید برای این مدت برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش ایرنا یوسف خلیف پور شامگاه پنجشنبه در برنامه شب‌های کارون سیمای خوزستان بیان کرد: در روزهای اخیر تعداد بیماران مبتلا به کرونای مراجعه کننده به بیمارستان سینا  این شهرستان کم شده و بهبودی بیماران نیز افزایش یافته است.

وی گفت: البته همچنان تخت‌های آی سی یو این بیمارستان پر هستند وتجربه کادر درمان در رسیدگی به این بیماران بیشتر شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کارون ادامه داد: محدودیت های اجتماعی می توانند به کنترل این بیماری کمک کنند اما معیشت مردم را  دچار مشکل می کنند به همین دلیل  این محدودیت ها برداشته شدند. 

وی افزود: کمبودهای زیادی در بیمارستان سینا  داشتیم اما در این مدت با شیوع ویروس کرونا امکانات زیادی به بیمارستان وارد شد که از آن جمله می توان به تامین دستگاه اکسیژن ساز اشاره کرد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کارون گفت: تولید یک واکسن و استفاده از آن باید پروسه های زیادی را سپری کند که در حال حاضر تمام دغدغه دنیا تولید این واکسن است.

خلیف پور ادامه داد: با جلوگیری از رفت وآمد های غیرضروری و زدن ماسک می توانیم به کاهش این بیماری و کم شدن فشار کار ناشی از آن  به کادر درمان کمک کنیم.

خوزستان از یک‌ ماه پیش به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و در هفتمین هفته گذراندن پیک کرونا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =