رییس کمیته امداد: بیش از ۱۱ میلیون وعده غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد

یزد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: در جریان اجرای طرح رزمایش کمک مومنانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون با همراهی خیران ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار وعده غذای گرم بین نیازمندان کشور توزیع شد.

به گزارش شامگاه پنجشنبه دفتر امام جمعه یزد، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد افزود: هشت هزار و ۱۱۰ آشپزخانه در طرح تهیه و توزیع غذا در سطح کشور مشارکت کردند و این طرح بر حسب ضرورت ادامه دارد.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بسته معیشتی در بین محرومان توزیع شد که ۵۰۰ هزار مورد از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد مستضعفان تامین شد.

بختیاری از استقبال و مشارکت چشمگیر مردم در طرح رزمایش مواسات و همدلی قدردانی و خاطر نشان کرد:  یزد در این رزمایش الگوی بسیار خوبی برای کشور بود.

وی، وحدت ایجاد شده در این رزمایش در یزد را الگوی مناسبی دانست و تصریح کرد: ماه رمضان متفاوتی با سال‌های قبل داشتیم و کسی تصور نمی‌کرد که حجم کمک‌ها به این میزان گسترده باشد.

همچنین نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد از مسوولان خواست برای رفع مشکلات مردم از همه ظرفیت‌ها استفاده کنند و گفت: اقتصاد تعاونی راهکار مناسبی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: یکی از مهمترین مسائلی که در ارتباط با کمیته امداد باید به آن توجه شود، تلاش برای خودکفایی و توانمندسازی مددجویان است.

وی اظهار کرد: باید تلاش شود تا افراد زیرپوشش توانمندسازی شوند و تنها برای مدتی تا حل مشکل حمایت و در نهایت به خودکفایی در حوزه اقتصادی برسند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد  با بیان اینکه یکی از مهمترین راهکارها برای رفع مشکلات به ویژه بیکاری اقتصاد تعاونی است گفت: ما باید زمینه تقویت تعاونی‌ها و تشکیل این چنین مجموعه هایی در نقاط مختلف فراهم شود.

ناصری یزدی خودکفایی کشور در حوزه پوشاک را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: در صورتی که به این صنعت توجه شود، بخش قابل توجهی از بیکاری‌ برطرف خواهد شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در سفری ۲ روزه به منظور قدردانی از خیران در طرح کمک های مومنانه و بازدید از طرح‌های اشتغالزایی مددجویان به یزد سفر کرده است.

حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری یزد از حمایت های کمتیه امداد استان یرخوردار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =