پایگاه دایمی غربالگری بینایی سنجی اردستان راه‌اندازی شد

کاشان- ایرنا- پایگاه دایمی غربالگری بینایی سنجی در محل اداره بهزیستی اردستان در آیینی با حضور جمعی از مسوولان این شهرستان راه‌اندازی شد.

رییس اداره بهزیستی اردستان عصر پنجشنبه در این آیین گفت: هدف از راه‌اندازی پایگاه دایمی، غربالگری حداکثری بینایی سنجی کودکان‌ ۳ تا ۶ سال این شهرستان است.

محمدعلی مطلب‌زاده افزود: برای زیر پوشش قرار گرفتن حداکثری کودکان ۳ تا ۶ سال از آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان کمک گرفته خواهد شد و اسامی واجدان شرایط را تهیه خواهیم کرد.

وی بیان کرد: اعضای این پایگاه در هفته یک روز در اردستان فعالیت می‌کنند و در سایر روزهای هفته هر روز در یک شهر و روستای پر جمعیت حضور می‌یابند و کار غربالگری را انجام می‌دهند.

رییس اداره بهزیستی اردستان یادآور شد: سال گذشته تعداد یک هزار و ۷۲۷ کودک ۳ تا ۶ سال در شهرستان غربالگری شدند که ۲۰۰ نفر آنها مشکوک بودند و به چشم پزشک ارجاع شدند.

وی اضافه کرد: سال گذشته‌ پنج پایگاه در شهرهای اردستان، زواره، مهاباد، روستاهای تلک‌آباد و امیران پایگاه غربالگری راه‌اندازی شد اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم‌ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تنها در مرکز شهرستان ایجاد شده است.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =