۱۹ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۰
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 83850205
۰ نفر

برچسب‌ها

اردبیل خنک شد

اردبیل - ایرنا - ساکنان اردبیل و پهنه گسترده ای از این استان با کاهش چشمگیر دما و استقرار آسمان ابری در نوزدهمین روز تابستان از هوای خنک بهاری برخوردار شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نقشه های همدیدی و تصاویر ماهواره نشانگر استقرار ناوه‌ای قوی بر فراز شرق و شمال اروپا است که امواج ناپایدار آن از امروز تا اواخر هفته آینده به شکل متناوب بر هوای شمالغرب ایران و نیز غرب دریای خزر تاثیر خواهد گذاشت.

با نفوذ پیش درآمد این امواج از ظهر امروز آسمان اردبیل ابری و مه آلود شده که در نقاطی با بارش پراکنده دانه‌های درشت باران و یا باران ریزه همراه است.

درحالیکه دیروز ساکنان اردبیل با گرمای 30 درجه‌ای مواجه بودند امروز  دمای این شهر نسبت به دیروز 14 درجه کاهش یافته است.

در شامگاه پنجشنبه لایه متراکمی از ابرهای باران‌زا بر فراز اردبیل شکل گرفته و انتظار م‌ رود که در ساعات آینده در منطقه شاهد وقوع رگبار و رعدوبرق باشیم.

باتوجه به شرایط فصلی و خشکی زمین‌ها و نیز شدت بارش‌های رگباری مقطعی احتمال وقوع سیبلاب در بعضی نقاط وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران اردبیل با استناد به هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر آغاز بارش‌های رگباری و توفان تندری از امروز تا اواسط هفته آینده درباره خطرات ناشی از این دگرگونی های جوی هشدار داد.

فرهاد عبدالعلی‌پور از ساکنان منطقه خواست از قرارگیری در فضاهای باز و بستر رودخانه ها پرهیز کرده و نسبت به کنترل دمای گلخانه ها و مرغداری ها ؛ بازبینی تابلوها و بیلبوردهای شهری اقدام و در رانندگی در جاده های خیس و لغزنده و مه آلود احتیاط کنند.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی دارای هوای بسیار متغیر است. در اکثر تابستانها نفوذ توده هوای شمالی سبب خنکی هوا و نیز بارش های تابستانه در منطقه می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =