تعطیلی تالارهای پذیرایی پاکدشت در پی افزایش شیوع ویروس کرونا

تهران - ایرنا - فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: با توجه به مصوبات بیست و هشتمین نشست جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالیت تالارهای پذیرایی و برگزاری مراسم عروسی در پاکدشت ممنوع شد.

هادی تمهیدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس دستورالعمل جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالیت تالارها در برگزاری مراسم عروسی، تولد، مهمانی و سایر جشن‌ها تا اطلاع ثانوی به طور کلی ممنوع است.
وی اظهار داشت: همچنین برگزاری مراسم ترحیم و عزاداری، برگزاری مراسم سالگرد و برنامه های مشابه از جمله دعاخوانی‌های جمعی و مولودی خوانی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
این مسئول خاطرنشان کرد: تمامی صاحبان صنوف، مغازه داران، کسبه، فروشندگان و مراجعه کنندگان به پاساژها و سایر مراکز خرید و افرادی که در سینما و مراکز فرهنگی و آموزشی حضور پیدا می‌کنند،ملزم به استفاده از ماسک می‌باشند.
تمهیدی ادامه داد: فعالیت کلیه صنوف در شهرستان پاکدشت به صورت روزانه تحت نظارت و پایش قرار گرفته و با متخلفین به طور جدی برخورد می‌شود.
وی افزود: استفاده از ماسک در تمامی ادارات برای کارکنان و مدیران الزامی است و ارباب رجوع در هنگام مراجعه به ادارات و نهادها اعم از دولتی و غیردولتی، ملزم به استفاده از ماسک می‌باشند در غیر این صورت خدماتی به آنان ارائه نمی‌شود.
فرماندار پاکدشت تاکید کرد: استفاده از ماسک در پایانه‌های مسافربری درون شهری و برون شهری برای رانندگان و مسافران اجباری است و تلاش می‌شود تا با عرضه ماسک ارزان‌قیمت، مردم به استفاده از ماسک ترغیب شوند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۱۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۹۵ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۰ هزار و ۴۵۸ نفر رسید.
دکتر سیماسادات لاری اظهار کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند که این بیشترین تعداد موارد مرگ روزانه بیماران در کشور است و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۳۰۵ نفر رسید.
لاری افزود: همانند روزهای گذشته استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی گفت: استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =