عملیات اجرایی فاز دوم کمربند طلایی سبلان آغاز شد

اردبیل- ایرنا- فاز دوم عملیات اجرای کمربند طلایی سبلان روز پنجشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار و مسوولان استانی آغاز شد.

 آیت‌الله سیدحسن عاملی در جریان آغاز عملیات اجرایی فاز دوم کمربند طلایی سبلان اظهار کرد: این مسیر طلایی گردشگری  نقش بسزایی در رونق صنعت گردشگری در منطقه ایفا خواهد کرد.وی  

وی وجود این منطقه را سرمایه‌ای عظیم برای استان اردبیل برشمرد و بیان کرد: اجرای طرح کمربند طلایی سبلان اهمیت فوق‌العاده‌ای در توسعه اقتصادی استان دارد به طوری که با تکمیل آن و تامین زیرساخت‌ها، سرمایه‌گذاران به منطقه سرازیر شده و شاهد درآمدزایی مضاعف در این منطقه خواهیم بود.

عاملی وجود کوه سبلان و دامنه‌های سرسبز آن، عشایر منطقه، طبیعت، اقلیم، آب و هوا و بسیار مولفه‌های منحصربه‌فرد در این منطقه را بی‌نظیر دانست و گفت:  خداوند این منطقه را همانند بهشت خلق کرده و در قابل این زیبایی‌ها و نعمات خداوندی، ما نیز تلاش می‌کنیم تا این زیبایی‌ها به همین گونه به دنیا معرفی شود.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در جریان آغاز عملیات اجرایی این پروژه از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهوری به این پروژه زیر ساختی خبر داد.

وی گفت: این پروژه با همکاری اداره کل حمل و نقل و راهداری و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجرا می‌شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد:در سفر رئیس جمهوری  اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای زیرساخت‌های گردشگری استان تصویب شده که ۳۰ میلیارد تومان از این میزان به فاز دوم کمربند طلایی سبلان اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: با اجرای این پروژه آب‌های گرم و معدنی مشگین شهر، سرعین و اردبیل به همدیگر متصل می‌شود.

بهنامجو اضافه کرد: این پروژه مراکز گردشگری استان را تا ۴۰ کیلومتر به هم نزدیک‌می‌کند.

او گفت: بعد از پایان این کمربند طرح جامع مناطق اکوتوریستی مشگین شهر نیز تدوین و سرمایه گذاران برای اجرای طرح‌های گردشگری در این حوزه حضور می یابند. 

 وی با بیان اینکه منابع اعتباری مورد نیاز این  پروژه تامین شده است از تکمیل کمربند طلایی  تا تابستان سال آینده خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =