استاندار: گردشگری اردبیل پس از کرونا رونق خواهد گرفت

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: صنعت گردشگری در این استان پس از فروکش کردن ویروس کرونا دوباره رونق خواهد گرفت.

اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در بازدید از آبشار کرکری مشگین‌شهر اظهارداشت: فعالیت‌های گردشگری به جهت شیوع موج دوم کرونا در استان کم‌رونق شده است ولی این بدان معنا نیست که ما از توسعه اماکن و مناطق گردشگری غافل باشیم.

وی گفت: در حال حاضر صنعت گردشگری نقش مهمی در اقتصاد استان اردبیل دارد و این مهم در روزهای کرونایی بشدت احساس می‌شود.

او آبشار کرکری مشگین‌شهر را زیباترین آبشار استان دانست و اظهارداشت: این آبشار به دلیل قرار گرفتن در دامنه‌های سرسبز سبلان زیبایی خاصی دارد و همه ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.

وی افزود: با توجه به استقبال خوب گردشگران از این جاذبه طبیعی  امسال جاده دسترسی این منطقه گردشگری بهسازی و آسفالت خواهد شد.

وی گفت: علاوه بر آسفالت جاده دسترسی برق‌رسانی به منطقه و ایجاد اکوکمپ برای اسکان و پذیرایی از گردشکران از اولویت‌های اصلی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان است.

آبشار کرکری در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی مشگین‌شهر واقع شده است و ارتفاع آن حدود ۳۰ متر است.

شهرستان مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قابلیت‌های متعدد گردشگری از جمله آب‌های گرم معدنی، کوهستان سبلان، جنگل‌های بکر ارسباران و آثار متعدد باستانی و تاریخی دارد.

این شهرستان دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه، کاروانسرای قانلی بولاغ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد، کهنه قلعه و چند حمام قدیمی است.

ده‌ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده‌ها پیکره سنگی با حدود هشت هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =