پیام وزیر دفاع در پی درگذشت فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش

تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پی درگذشت امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده پیشین نیروی هوایی ارتش، درگذشت وی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، «امیر سرتیپ امیر حاتمی» روز پنجشنبه اظهار کرد: خبر درگذشت امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران موجب تاسف و تاثر شد.
وی افزود: سال‌ها خدمت مجاهدانه آن فرمانده شجاع در عرصه‌های مختلف به ویژه در دوران پرافتخار دفاع مقدس و حضور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، یادآور نقش آفرینی های موثر این فرمانده مخلص بوده است.
حاتمی خاطرنشان کرد: درگذشت این پیشکسوت پرتلاش را  به محضر فرمانده معظم کل قوا، بیت شریف آن مرحوم و خانواده نیروهای مسلح تسلیت عرض کرده و برای وی غفران و رحمت الهی و علو درجات را از خدای متعال خواستارم.

 امیر سرتیپ خلبان صدیق فرمانده پیشین نیروی هوایی ارتش، بعد از ظهر روز چهارشنبه در سن ۷۹ سالگی بر اثر بیماری در بیمارستان ۵۰۱ ارتش، دارفانی را وداع گفت.
پیکر وی، روز پنج‌شنبه در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا به خاک سپرده می شود.
زنده‌یاد امیر سرتیپ صدیق، انسانی والا، مدیری توانمند و استاد خلبانی بی نظیر بود که از آذر سال ۱۳۶۲ با حکم امام خمینی (ره) به سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش منصوب شد و تا بهمن ۱۳۶۵ در این سمت انجام وظیفه کرد و در زمان فرماندهی وی، ضربات سنگینی به نیروی هوایی و تأسیسات حیاتی و حساس دشمن بعثی وارد آمد.
وی، پیش از انتصاب به سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش، فرماندهی منطقه هوایی مهرآباد را عهده‌دار بود و پس از آن، مدتی در وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح به انجام وظیفه پرداخت.
مرحوم صدیق همچنین مدیرعاملی شرکت‌های هواپیمایی کاسپین و زاگرس را نیز در کارنامه خود داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =