بیش از یک هزار کودک کردستانی از برنامه کانون پرورش فکری بهره‌مند شدند

سنندج - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: یک هزار و ۲۳۳ کودک و نوجوان این استان از برنامه‌های فرهنگی و هنری غیر حضوری این کانون در ایام شیوع بیماری کرونا بهره‌مند شدند.

سیهیلا شیخی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد شامل ۶۹۸ کودک و ۵۳۵ نوجوان است که در ۶۹ گروه کودک و نوجوان از خدمات این کانون در دوران شیوع کرونا به صورت غیر حضوری از خدمات کانون پرورش فکری این استان بهره‌مند شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان کردستان یادآور شد: این فعالیت‌ها ۲ هزار و ۷۲۳ مورد شامل یک هزار و ۶۷۶ فعالیت فرهنگی، ۶۴۵ فعالیت هنری و ۴۰۲ فعالیت ادبی بوده است.

مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان کردستان در دوره شیو ویروس کرونا (اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۵ تیر ۱۳۹۹) برای جلب مشارکت اعضای در پویش در خانه بمانیم و مهار ویروس کرونا، یک هزار و ۸۳۳ اثر فرهنگی، هنری و ادبی ویژه فضای مجازی تولید کردند.

آثار تولید شده شامل ۴۹۴ مورد شعر و ادبیات، ۴۱ قطعه عکس، ۲۷ مورد انیمیشن و فیلم، ۳۸۹ اثر هنرهای تجسمی، ۴۷ اثر هنرهای نمایشی، پنج مورد سرود، ۱۳۸ مورد بازی و سرگرمی، ۴۶۱ اثر کاردستی و اریگامی و ۲۳۱ مورد قصه گویی است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ظهر جمعه ۲۰ تیر ماه در مجموع  ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =