استاندار قزوین: مردم با سامانه ۱۹۰ تخلفات کرونایی را گزارش کنند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: سامانه ۱۹۰ آماده دریافت تخلفات کرونایی از سوی مردم است تا تیم‌های عملیاتی سریعا به محل اعزام شده و برخوردهای لازم را انجام دهند.

هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در سی امین نشست ستاد مقابله با بیماری کرونا استان قزوین افزود: وقتی گفته می‌شود کسی بدون ماسک وارد یک مکان نشود، اجرای آن باید جدی گرفته شود و این موضوع شوخی بردار نیست.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند در سطح شهر و ادارات دولتی با مشاهده هرگونه رعایت نکردن موارد بهداشتی و تخلفات کرونایی مراتب را به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند تا تیم‌های بازرسی سریعا به محل اعزام شوند.

جمالی پور تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی باید تنبیه شوند، مغازه‌ای که رعایت نمی‌کند باید از سوی اتحادیه تعطیل شود، بر همین اساس رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین مسؤول پیگیری حوزه صنایع و اصناف است و مدیران هر اداره‌ای نیز باید زیر مجموعه خودش را نظارت کند.

استاندار قزوین با بیان اینکه تعطیلی باید اخرین ابزار مقابله با کرونا باشد و در مرحله اول به سمت پیشگیری از کرونا گام برداریم، اظهار داشت: دولت به دنبال آسیب زدن به معیشت مردم نیست، اما وقتی یک آرایشگاه زنانه هیچ اهتمامی به مسائل بهداشتی ندارد و ۱۰ زن را درون فضای کوچک آرایشگاه قرار می‌دهد، باید مورد برخورد جدی قرار گیرد.

وی بیان داشت: متاسفانه زحمات و امیدهای گذشته برای مهار کرونا در خردادماه جاری به هم ریخت و گزارش های کنونی نشان می‌ دهد که در استان قزوین به شرایط نامناسبی بازگشته‌ایم، بنابراین اگر تدبیر نکنیم این شرایط خطرناک‌تر خواهد شد و مصیبت‌های اقتصادی و تعطیلی و رکودهای متعددی همانند اسفندماه سال گذشته تکرار می‌شود.

جمالی پور تصریح کرد: دولت امروز در اوج گرفتاری مالی است و نوسان ارز و غیره فشار فراوانی در جامعه ایجاد می‌کند، پس این مسئله نیاز دارد که امروز جدی تر در مسئله کرونا وارد شویم.

استاندار قزوین یادآور شد: هنوز هم دلیلش معلوم نیست که مردم چرا در مقابل توصیه های بهداشتی مقاومت می کنند و در این باره باید پژوهش های اجتماعی صورت بگیرد که چرا مردم گوششان به این حرف ها بدهکار نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =