برگزاری آیین‌های عروسی و ختم علل اصلی شیوع کرونا در کرمانشاه است

کرمانشاه - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بااشاره به وضعیت قرمز استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا، گفت: باتوجه به اینکه مسوول دانشگاه علوم پزشکی استان برگزاری تجمعات بویژه آیین‌های ختم و عروسی را از علل اصلی گسترده‌تر شدن شیوع این بیماری می دانند، لذا طی هفته‌های اخیر محدودیت‌هایی در این رابطه اعمال شد.

روابط عمومی دادستانی روز پنجشنبه به نقل از «شهرام کرمی» اعلام کرد: به منظور حفظ سلامت عموم شهروندان فعالیت تالارهای کرمانشاه را ممنوع کردیم و با تالارهای متخلف هم قاطعانه برخورد می کنیم. 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: متاسفانه باوجود تعطیلی تالارها، گزارشاتی داشته ایم مبنی براینکه برخی از شهروندان برگزاری آیین های خود را به داخل پارکینگ خانه ها و خانه باغ ها برده اند. 

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که این اماکن فضای محدودی دارند و از سوی دیگر تراکم جمعیت در داخل آنها شیوع گسترده تر بیماری کرونا را بدنبال دارد، برای همین برخورد با آنها را در دستور کار قرار داده ایم. 

کرمی متذکر شد: حفظ سلامت شهروندان یکی از اولویت های اصلی ما در شرایط بحرانی کنونی است، در این راستا برگزاری هرگونه آیین های عروسی و ختم در خانه ها و خانه باغ را نیز ممنوع اعلام می کنیم.

وی یادآورشد: در صورت مشاهده و یا گزارشی مبنی بر برگزاری عروسی در خانه ها و خانه باغ ها بسرعت وارد عمل شده و با متخلفین بجد برخورد خواهیم کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار و ۴۵۸نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۲۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۳۰۵ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۹ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۹۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۰ هزار و ۴۵۸ رسید.