شرایط کسب و کارهای اینترنتی را باید گسترش داد

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: باید با مهیا کردن فضا و شرایط لازم بتوانیم کسب و کارهای اینترنتی را در سطح جامعه گسترش دهیم.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، منوچهر حبیبی در پنجمین جلسه کارگروه استانی هماهنگی حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند اگر من غیر از جایگاه رهبری مسوولیتی را انتخاب می‌کردم به طور حتم مدیریت فضای مجازی را برمی‌گزیدم، این جمله کلیدی‌ترین واژه‌ای است که اهمیت و جایگاه فضا مجازی را می‌رساند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی امروز به یک واقعیت انکارناپذیر تبدیل شده و زندگی بشر را نیز تحت تأثیر خود قرار داده تا جایی که همه باید با آن کنار آمده و خود را با آن منطبق کنیم، افزود: در خصوص فضای مجازی نمی‌توان صورت مساله را پاک کرد بلکه تنها باید بتوانیم آن را با هنر، فن و علم روز مدیریت کنیم و اختیار آن را در دست بگیریم، در صورتیکه امروز ما نه تنها فضای مجازی را به خدمت نگرفته و مدیریت نکرده‌ایم بلکه برای مقابله با آن در حال صرف انرژی و هزینه‌های زیادی هستیم.

به گفته این مسوول سیاسی، باید در فضای مجازی حضور موثرتری داشت و نخستین و بیشترین انتقاد در این حوزه به دستگاه‌های فرهنگی وارد بوده چرا که دشمن در این فضا فرهنگ ما را نشانه گرفته و از این رو نقش این دستگاه‌ها در بخش فضای مجازی بسیار مهم هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه ما در فضای مجازی تنها به دنبال خبرسازی و انتشار اخبار هستیم در صورتی که باید به تولید محتوا در این فضا پرداخت، اضافه کرد: هم اکنون بخش اعظمی از این فضا در اختیار دشمنان ما قرار دارد در حالی که آنان در این عرصه به راحتی تاخت و تاز کرده و اهداف و مقاصدشان را به انجام می‌رسانند.

این مقام مسئول تاکید داشت: ما باید باور و اعتقاد داشته باشیم که فضای مجازی دنیا را تسخیر کرده و به ناچار ما نیز باید در این عرصه حضوری جدی داشته باشیم و برای  تولید محتوا در این فضا برنامه‌ریزی اساسی داشته باشیم.

حبیبی یادآور شد: همزمان با گسترش شرایط کسب و کارهای اینترنتی، باید به مساله برندسازی در این حوزه نیز توجه ویژه داشته باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین از دستگاه‌های فرهنگی استان خواست تا در حوزه فضای مجازی به عنوان مطالبه جدی مقام معظم رهبری مدیریتی صحیحی را اعمال کرده و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشند و ضمن تولید محتوا در این عرصه، در مقابله با دشمنان به صورت تهاجمی عمل کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =