فرماندار کاشان: اجرای قانون بخشی از مشکلات ایثارگران را برطرف می‌کند

کاشان- ایرنا- فرماندار ویژه کاشان گفت: اگرچه حفظ جایگاه والا و رسیدگی به امور خانواده‌های معظم شهدا همواره مورد تاکید است اما نیازی به ترحم و دلسوزی ندارند و شناخت و اجرای درست قانون بخش زیادی از مشکلات جامعه ایثارگری را برطرف می‌کند.

علی‌اکبر مرتضایی روز پنجشنبه در نشست کارگروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کاشان بر لزوم عمل به قانون در چارچوب شرح وظایف هر دستگاه در قبال ایثارگران و خانواده شهدا تاکید کرد و افزود: برای برطرف کردن مشکلات جامعه ایثارگری، باید مشکلات جمع‌آوری و نیازها بر اساس اولویت در یک بازه زمانی مشخص برطرف شود.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: خواسته‌های قانونی و به حق مردم شهرستان به ویژه خانواده شهدا و ایثارگران کاشان به هیچ عنوان نباید انباشته شود، بلکه با برنامه‌ریزی و حسن نیت باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

فرماندار ویژه کاشان، روحیه ایثار و شهادت را روحیه‌ای همیشه زنده و لازمه خدمت در تمامی عرصه‌ها دانست و یادآور شد: روحیه ایثار و شهادت از پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تا بروز بلایای طبیعی و اکنون در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در میان قشرهای گوناگون جامعه تسری داشته و دارد.

وی اضافه کرد: ترویج فرهنگ از خودگذشتگی در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه، تورم و فشارهای معیشتی اهمیت مضاعفی پیدا کرده است و در این میان کیفیت نقش‌آفرینی تولیدکنندگان و صنعتگران در خط مقدم جنگ اقتصادی هم بسیار حایز اهمیت است.

مردم کاشان یک هزار و ۷۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم جمهوری اسلامی ایران کردند و بیش از ۵۰ نفر نیز در چند سال گذشته در راه دفاع از حرم ائمه معصومین (ع) و جبهه مقاومت به جرگه شهدا پیوستند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =