بیش از ۵۷ میلیارد ریال تخلف در حوزه اصناف کرمانشاه شناسایی شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه از شناسایی ۵۷ میلیارد و ۴۵ میلیون ریال تخلف در هفته اخیر در استان خبر داد و گفت: این میزان تخلف پس از انجام هزار و ۷۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی مشاوران املاک، فروشندگان لوازم‌خانگی، لاستیک‌فروش‌ها، تعمیرگاه‌ها و مراکز خدماتی شناسایی شد.

«مسعود بیگلری» روز جمعه به ایرنا افزود: با شناسایی این میزان تخلف برای ۲۳۰ واحد متخلف پرونده تشکیل شده و متخلفان به‌ منظور ادای توضیحات و صدور احکام لازم به تعزیرات حکومتی، معرفی شده‌اند.

وی اظهارداشت: در همین مدت؛ بازرسان ۱۳۸ گزارش مردمی در خصوص تخلفات اقتصادی را دریافت و همه این گزارش‌ها را موردبررسی و اقدام قرار داده‌اند.

وی از مردم استان درخواست کرد مانند همیشه در کنار بازرسان؛ به رصد بازار پرداخته، ضمن رعایت موارد لازم هنگام خرید، تخلفات احتمالی را با شماره ۱۲۴ در میان بگذارند.

بیگلری برچسب قیمت، نوسان قیمت در عرضه کالاهای مشابه، وجود لیبل های مربوط به استاندارد، تاریخ تولید و تاریخ انقضا، دقت لازم در انطباق وزن ممهور بر روی کالاها با وزن واقعی، کیفیت و سایر موارد را از جمله نمونه‌هایی دانست که می‌بایستی خریداران و مصرف‌کنندگان، به آن‌ها توجه لازم را داشته باشند.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۶۰ هزار واحد صنفی با ۵۶ اتحادیه وجود دارد.