دبیر بنیاد عفاف بوشهر:سواد رسانه ای جامعه را از آسیب ها مصون می‌کند

بوشهر-ایرنا- دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهرگفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به شدت گسترش یافته است ولی اکثر خانواده ها سواد رسانه ای و نحوه استفاده مفید یا مقابله با اثرات مخرب آن را نمی‌دانند که این امر باعث می شود ویروس های رسانه‌ای به عمق ذهن‌ها نفوذ کند.

حجت الاسلام یوسف جمالی روز پنج شنبه به مناسبت روز حجاب و عفاف افزود:  سواد رسانه‌ای مانع از آسیب دیدن کانون خانوده‌هاست و نهاد های مردمی و دولت باید با آموزش، سواد رسانه‌ای خانواده‌ها را افزایش دهند.

وی یادآورشد: ۲۱ تیر ماه علاوه بر یادآوری رویداد تلخ مسجد گوهر شاد در مشهد ، بیانگر مسولیت همگانی در صیانت از قلمرو حجاب اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهارداشت:بی‌گمان چنین مناسبتی صرفا یادآوری ملی رویداد تلخ مسجد گوهرشاد و آن جنایت تاریخی نیست، بلکه علاوه بر آن بیانگر مسئولیتی است که در صیانت از قلمرو حجاب اسلامی متوجه عموم مردم، سازمان‌ها و تشکل‌های مردمی، رسانه‌ها، نهادهای اجتماعی و به ویژه دولت مردان و مدیران نظام اسلامی است.

وی افزود: عفاف و حجاب زنان یکی از پیش شرط های موفقیت و حضور موثر در عرصه‌های اجتماعی است.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان بوشهر با اشاره به اینکه حجاب مهمترین نماد و هویت زن در اسلام است، اذعان کرد: ارزش و جایگاهی که انقلاب اسلامی برای زن قرار داده است در هیچ کشوری وجود ندارد ولی برخی جریان‌ها با هدف‌های سیاسی و استکباری به دنبال مخدوش کردن  چهره زن در اسلام و انقلاب هستند.

وی ادامه داد: امروز هدف اصلی دشمنان انقلاب در عرصه فرهنگی ازبین بردن کانون خانواده و شخصیت مقدس مادر است بنابراین برای نهادینه کردن حجاب و عفت زنانه باید با نگاهی تربیتی در خانواده و از دوران نوجوانی برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به آمار های رسمی مبنی بر اینکه زنان و بانوان استان بوشهر از نجیب ترین های کشور است اظهارداشت: باید با اقدامات فرهنگی و اقدامات روشنگرانه، پاسخ به شبه‌ها، جوانان را با مقوله عفاف و حجاب مانوس‌تر کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر از راه اندازی دفاتر نمانیدگی بنیاد عفاف و حجاب در شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: به مناسب هفته عفاف و حجاب  مسابقه «دختران چادری فرشته اند» در سطح ملی در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =