۲۲۳ میلیارد ریال اعتبار به دستگاه‌های اجرایی مُهر اختصاص یافت

شیراز-ایرنا- ۲۲۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، سه درصد درآمدهای نفت و گاز و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور به دستگاه‌های اجرایی شهرستان مُهر اختصاص یافت.

فرماندار شهرستان مُهر پنجشنبه درنشست کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان با بیان این مطلب، اظهار داشت: کشور در شرایط اقتصادی سختی قرار دارد با این وجود می‌کوشیم با جذب حداکثری اعتبارات، طرح‌هایی که عملیات ساخت آنها آغاز شده، متوقف نشوند.

سید محمد موسوی افزود: در برنامه‌ریزی که برای توزیع این اعتبارات صورت گرفته، بیشترین سهم از این اعتبارات به حوزه آب و فاضلاب و منابع آب اختصاص داده شده که عمده آن در پروژه‌های روستایی هزینه خواهد شد و در مرحله بعد بخش آموزش، خدمات شهری و روستایی و ورزش و جوانان از سهم بیشتری از این اعتبارات بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد: همه مدیران این شهرستان باید با تلاش دوچندان و جهادی سعی کنند در حیطه فعالیت خود، اعتبارات را به صورت حداکثری جذب کنند تا شاهد خدمات بیشتری در حوزه‌های مختلف باشیم.

رییس کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مُهر گفت: یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید، توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی است و مردم خود مشاهده می‌کنند با وجود همه محدودیت‌های مالی دولت، گازرسانی، خدمات رسانی در زمینه تقویت شبکه تلفن همراه و اینترنت، بهسازی راه‌ها و معابر، توسعه زیرساخت‌های آبرسانی و اصلاح شبکه فرسوده آب، تقویت شبکه برق، توسعه فضاهای ورزشی و آموزشی و ... در اکثر روستاهای این شهرستان صورت گرفته و یا در حال انجام است و این موضوع شعار نیست.

موسوی اضافه کرد: هم اینک تعداد معدودی از روستاهای این شهرستان با مشکلاتی مواجه هستند و در تلاشیم با وجود محدودیت‌های منابع مالی دولت، خدمات مورد نیاز این روستاها را تامین کنیم.

فرماندار شهرستان مُهر، همچنین با اشاره به اهمیت راه‌اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای در این شهرستان بیان داشت: به سبب توسعه صنایع بزرگ و کوچک و وجود سه پالایشگاه در این منطقه، ایجاد مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است و برای تکمیل ساختمان این مرکز و ارائه مهارت‌های آموزشی ۱۳.۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که امیدواریم با تخصیص این اعتبار شاهد راه‌اندازی این مرکز مهم آموزشی باشیم.

شهرستان مُهر در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =