۱۹ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83849867
۰ نفر

برچسب‌ها

خلخال در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار گرفت

اردبیل- ایرنا- سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا این شهرستان در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

 دکتر سجاد رحیمی روز پنجشنبه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی خلخال افزود: میانگین ابتلای ۲.۵ نفری بیمار کرونایی بستری در هفته این شهرستان به ۵.۶ نفر افزایش یافته و ادامه این روند موجب نگرانی شده است.

وی با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان خلخال بستری شده و ۲ بیمار نیز جان باخته‌اند،اظهارداشت: با توجه به محدودیت امکانات بستری بیماران کرونایی در تنها بیمارستان این شهر انتظار از مردم جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در جهت پیشگیری از روند رو به رشد کرونا در خلخال است.

دکتر رحیمی گفت: انتقال بیماری از طریق مسافران و کم‌توجهی شهروندان به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بویژه حضور در مراسم عروسی و ترحیم موجب افزایش این بیماری در خلخال شده‌ است.

وی بر لزوم اجرای درست طرح استفاده از ماسک در فضاهای مسقف از جمله محیط‌های اداری افزود: انتظار از مسوولان دستگاه‌های اجرایی ممانعت از ورود افراد فاقد ماسک به  ساختمان‌های اداری و عدم ارائه خدمات به این افراد است .

او گفت:با توجه به محدودیت امکانات بستری بیماران کرونایی در بیمارستان خلخال قرنطینه افراد مبتلا و یا مشکوک به بیماری همچنان در اولویت کاری دانشکده علم پزشکی این شهرستان بوده و غربالگری افراد نزدیک به بیماران کرونایی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال گفت: از آغاز شیوع کرونا در منطقه تا امروز ۹ هزار نفر از افراد مشکوک به کرونا به بیمارستان خلخال مراجعه کردند که از این تعداد ۲۸۷ مورد مثبت شناسایی شده ،۴۴ نفر بستری ،۲۳۳ نفر بصورت سرپایی مداوا و ۱۲ نفر نیز تاکنون جان باخته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =